Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

3 Günde 12 Anjiyo Tedavisi

Bingöl’de Devlet Hastanesi’nde ilk kez Koroner Anjiyografi ünitesi açıldı. Ünitede 3 günde 12 kişi tedavi oldu.

3 Günde 12 Anjiyo Tedavisi
10 Temmuz 2017 - 7:28 'de eklendi. 1181 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl’de Devlet Hastanesi’nde ilk kez Koroner Anjiyografi ünitesi açıldı. Ünitede 3 günde 12 kişi tedavi oldu.

Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Bayındır, Devlet Hastanesi’nde kurulan anjiyografi ünitesini ziyaret etti. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Bayındır’ın ziyaretine, hastanede Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Uzman Doktor Meryem Kara, Uzman Doktor Murat Harman, Uzman Doktor Murat Gök, Uzman Doktor Mert Evlice ve Uzman Doktor Muhammed Süleymanoğlu da eşlik etti.

Yapılan operasyonlar hakkında doktorlardan bilgi alan Bayındır, burada gazetecilere yaptığı açıklamada kentte anjiyografi ünitesinin eksikliğinden dolayı çevre illere sevklerin olduğunu, açılan ünite ile sevklerin önemli ölçüde azalacağını söyledi.

3 günde 12 hastaya anjiyo işlemi uygulandığını aktaran Bayındır, “Bingöl Devlet Hastanesi Koroner Anjiyografi Ünitemizi 5 Temmuz tarihinde açtık. Bu Bingöl’ümüz için iyi bir hizmet. Açtığımız ilk gün 4 hastamıza anjiyo yaptık. Bugün itibariyle 12 hastamıza başarılı bir şekilde anjiyo yapıldı. Bu anjiyolardan 4’ü, hastanemize kalp krizi ile başvuran hastalardandı. 5 Kişilik kardiyoloji uzmanlarından oluşan ekibimiz var. Doktorlarımız da kendi branşlarında son derece başarılılar. Bundan sonra kalp krizlerini il dışına sevk etmeyeceğiz” diye konuştu.

Daha önce ayda Devlet Hastanesi’nden çevre illere anjiyo işlemi için 190 hastanın sevk edildiğini açıklayan Bayındır, “Kalp hastalıkları, ülkemizde sıkça rastlanan hastalıklardan bir tanesidir. Maalesef sonucu ölümle biten hastalıklardan biri… İlimizde bugüne kadar bir eksiklik olan Anjiyo ünitesini açmış bulunmaktayız. Daha önce ayda ortalama 190 hastamız anjiyo işlemi için çevre illere sevk ediliyordu. Hemen hemen her gün bir hastamızda da kalp krizi nedeniyle acil şartlarda ambulanslarla il dışına sevk yapılıyordu. Ortalama ayda il dışına acil kalp krizi nedeniyle de 30 hasta sevkimiz olurdu. Ancak Anjiyografi ünitemizin açılmasıyla artık kalp krizlerine yerinde müdahale edebileceğiz. 3 gün içerisinde 12 hastamıza Anjiyo işlemi uygulandı. Yapılan anjiyolardan da bu güne kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadık.  Bingöl’ümüze hayırlı olsun” diye konuştu. (Mesut Budraç / DHA)


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER