Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

BİNGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN BİLDİRİLMİŞTİR. 

1.233
26 Temmuz 2019 - 14:46

Mülkiyeti belediyemize  ait olup,  İlimiz Simani Mahallesi, Bingöl-Muş Karayolu üzerinde bulunan ve Şehirlerarası Otobüs  Terminali olarak adlandırılan Terminal işyerimizin  zemin kat Z.02 nolu   işyerimiz ile, yine bodrum katı 1 ve 2 nolu Oto Yıkama işyerleri 2886 sayılı ihale kanunun 45. Maddesine göre ihale yöntemiyle kiraya verilecektir.

               Madde 1:  Zemin Kat 2 nolu işyeri ile bodrum katında bulunan 1 ve 2 nolu Oto yıkama işyerlerinin   kiraya verilmesine ilişkin, Aylık Muhammen Kira bedeli, geçici teminat, Kiralama süresi, ihale tarihi, ihale saati ve ihalenin yapılacağı adres  tablo halinde aşağıya çıkarılmıştır.

Muhammen Aylık kirası % 3 Geçici Teminat tutarı Kiralama süresi İhale Tarihiİhale Saati İhalenin yapılacağı Adres
 Zemin kat 2 Nolu işyeri

930,00.-TL

 

1.005,00.-TL

 

3 yıldır

 

16.07.2019

 

11.00

Karşıyaka Mah. Hikmet TEKİN Bulvarı, Belediye Veysel BELGİN Gençlik Merkezi  Toplantı Salonu BİNGÖL
Bodrum katı 1 Nolu  Oto Yıkama 

500,00.-TL

 

3 Yıldır

 

16.07.2019

 

11:20

Karşıyaka Mah. Hikmet TEKİN Bulvarı, Belediye Veysel BELGİN Gençlik Merkezi  Toplantı Salonu BİNGÖL
Bodrum katı 2 Nolu Oto Yıkama işyeri 

500,00.-TL

 

3 Yıldır

 

16.07.2019

 

11:40

Karşıyaka Mah. Hikmet TEKİN Bulvarı, Belediye Veysel BELGİN Gençlik Merkezi  Toplantı Salonu BİNGÖL

 

                Madde 2 : Kira bedeli yıllık peşin olarak tahsil edilecektir.

Madde 3 : Yapılacak ihale sonucunda üzerinde ihale bırakılan gerçek veyahut Tüzel kişilerin  ihalede Pey Sürme usulüyle sunacakları en son bedel üzerinden % 18 KDV. Dahil edilerek kira bedeli  yıllık tahsil edilecek ve sözleşme imzalanacaktır.

Madde 4 : Kira bedeli her yıl yine peşin tahsil edilecektir.

Madde 5:  Yapılacak ihale sonucunda  üzerinde ihale bırakılacak gerçek veyahut tüzel kişilerin Üç Yıllık kiralama bedelinin peşin olarak yatırmaları  durumunda,  Terminal içi Zemin kat 2 Nolu işyeri ile bodrum katı 1 ve 2 nolu oto yıkama işyerine  kira artışı uygulanmayacaktır.   Terminal içi Zemin kat 2 Nolu işyeri ile bodrum katı 1 ve 2 nolu oto yıkama işyerlerinin   kiralama bedeli ilk yıl olduğu gibi diğer yıllar içinde  yine yıllık peşin tahsil edilecektir. İkinci ve üçüncü yıllar için kira artış oranı ise, Belediye Meclisince belirlenecektir.

Madde 6 : İhaleye her Türk  Vatandaşı iştirak edebilecektir. Ancak, kamu hizmetlerinden mahrum, yüz kızartıcı ve herhangi bir terör örgütüyle  bağlantısı  olan kişilerin ihaleye katılamayacaklardır.

Madde 7 : İhaleye katılmak  için;

a)- Kanuni ikametgah ilmühaberi,

b)- Nüfus cüzdan fotokopisi ( TC. Kimlik Numarası yazılı olacaktır.)

c)- İhaleye katılacak gerçek ve tüzel kişiler bağlı bulunduğu  Odaya kayıtlı olduğunu dair  Oda kayıt belgesini,

d)- İhaleye katılacak gerçek veyahut tüzel kişiler, Bingöl Belediyesinden herhangi bir borucunun olmadığına dair ilişiksiz belgesini,

e)- İhaleye katılacak  tüzel kişiler  imza sürgüsünü,  gerçek kişiler ise imza beyannamesini sunacaklardır.  Ayrıca Vekaletten ihaleye katılacak gerçek ve tüzel kişiler ise yine imza sürgüsü ve imza beyannamesini sunmaları zorunludur.

f)- İhaleye istekli olarak katılacak olan gerçek ve tüzel kişiler    Geçici teminatlarını   ya her hangi Bir Bankadan Temin edeceği GEÇİCİ TEMİNAT MEKTUBU veyahut Nakit olarak  Bingöl Vakıflar Bankası nezdinde bulunan TR :79 0001 5001 5800 7302 6802 83  Nolu teminat hesabına yatırılacak ve makbuzu  ihale aşamasında  komisyona teslim edecektir.  Eğer Gerçek ve tüzel kişiler geçici Teminatını Banka Teminat Mektubu olarak sunacaklar ise, Geçici Teminat Mektubunun son kullanım tarihi ise en az ihale tarihinden itibaren 90 takvim günü olacaktır.

Madde 8: İhaleye katılmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler, ihaleyle ilgili  olarak her türlü bilgi ve belgeleri  Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir

Madde 6 : Terminal içi Zemin kat 2 nolu işyerinin  kullanım şekli  ihaleye ait teknik şartnamede  belirtilmiş olup, bunun dışında  kullanılması, Terminal   yönetmeliğinin  hükümlerine göre  izin alınmak  suretiyle  mümkün olacaktır.    Aksi taktirde gelişi güzel 2 nolu işyerinde   faaliyette bulunmak yasaktır.

Madde 9 : İhalenin yapılıp yapılmaması ve uygun bedelin tespitinde, ihale Komisyonu yetkilidir.

İş bu ilan 9. Maddeden ibaret olup, İlan olunur.

İLAN

 

 


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.