“Aşılanmanın adil bir şekilde yapılacağına inanıyoruz”

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Sağlar; “Aşılar konusunda zaten sağlık bakanlığının kendi programı çerçevesinde sistem üzerinden bu aşılanmanın adil bir şekilde yapılacağına inanıyoruz ve biz de bu işin takipçisiyiz.”

“Aşılanmanın adil bir şekilde yapılacağına inanıyoruz”

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Sağlar; “Aşılar konusunda zaten sağlık bakanlığının kendi programı çerçevesinde sistem üzerinden bu aşılanmanın adil bir şekilde yapılacağına inanıyoruz ve biz de bu işin takipçisiyiz.”

10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar ve yönetimi, gazeteciler gününü kutlayarak, Bingöl’deki çalışmalardan söz etti.

Sağlar; “ Ayın 18’inde kongremiz ve kongremizden sonra faaliyetlerimizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Şimdiye kadar belirli bir iç yapılanmamızla uğraştık, çalışma sistemimizi oturtmaya çalıştık. Pandemi süreci zaten birçok şeyi aksattı ama bütün ilçelerimizi ziyaret ettik. Pandemi sürecinde hükümetimizin yapmış olduğu çalışmaları zaten takip ediyoruz ve uygulamalar konusunda da vatandaşımızla birlikte olaylara müdahil oluyoruz. Ama hamdolsun, pandemide hem ülke genelinde hem de yerelinde hükümetimiz başarılı bir şekilde ilerliyor. Yerelde de zaten takibini yapıyoruz. Aşılar konusunda zaten sağlık bakanlığının kendi programı çerçevesinde sistem üzerinden bu aşılanmanın adil bir şekilde yapılacağına inanıyoruz ve biz de bu işin takipçisiyiz. Burada bir mağduriyet yaşanacağına inanmıyorum. En güzel şekilde bu hizmetin verileceğine inancım tamdır. Dünya ülkelerine baktığımız zaman biz daha iyi mücadele veriyoruz. Herkes takdir ediyor. Vatandaşlarımız da bu tedbirlere riayet ediyor ve hızla güzel sonuçlar alıyoruz. Bingöl’de tüm Türkiye ile paralel olmak üzere iyi gelişmeler var. Umutluyuz, diğer ülkelere göre de mutluyuz. İnşallah daha iyi olur” dedi.

“İmkanlar da bir yere kadar vardır”

Sağlar, açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Sadece Bingöl’de pandemiden dolayı 86 milyon TL civarında sosyal yardımlaşmanın sunduğu bir katkı var, sırf pandemi için. Ya bu sıkıntıları hep birlikte çekeceğiz veyahut ta her gün evlerimizden cenazelerimiz çıkacak. Hastanelerimiz kilitlenecek, ciddi bir sıkıntı yaşayacağız. Allah bu musibeti biran önce üzerimizden kaldırsın. İmkanlar da bir yere kadar vardır. Sonsuz miktarda elimizde bir imkan yok. Esnafımızın da gücü belirli bir yere kadardır. Bu bir afettir, Allah bu afeti biran önce üzerimizden kaldırsın. Aşılanmadan sonra sıkıntıları geçeceğini, esnafın destekleneceği ve geçmiş yaraların kapanması konusunda yeterli desteğin sunulacağına kuvvetle inanıyorum.” (Haber Merkezi)

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.