Bingöl Üniversitesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Bingöl Üniversitesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı

Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezinde Bingöl Üniversitesi ve İl Müftülüğünce 15 Temmuz Şehitlerini Anma programı yapıldı.

Bingöl Üniversitesinde 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı
17 Temmuz 2017 - 3:00 'de eklendi. 739 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezinde Bingöl Üniversitesi ve İl Müftülüğünce 15 Temmuz Şehitlerini Anma programı yapıldı.

Kuran tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü Mecit Can açılış konuşması yaptı. Daha sonra kürsüye davet edilen Vali Mantı şunları söyledi:

”Öncelikle böyle güzel bir program için emeği geçen Rektörümüze, Belediye Başkanımıza, Müftülüğümüze, bizi her yerde yalnız bırakmayan değerli kurum müdürlerimize, askerimize, polisimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. 15 Temmuz darbesinin yıldönümünde, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Allah birliğimizi bozmasın. İçerideki ve dışarıdaki hain etnik, mezhepsel ve dinsel terör örgütlerine karşı uyanık olmamızı Allahtan diliyorum. Bizler bir ve beraber olduğumuz sürece toplumun huzuru ve birliği, dayanışmamız ve adalet anlayışımız asla kesintiye uğramayacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi özellikle korumalıyız. Bu hain darbe girişimi ile öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti hedef alınmıştır. Bizler bundan sonra meydana gelebilecek her türlü kalkışmaya ve hainane darbe girişimine karşı ülkemizi bölmeye ve milletimizi parçalara ayırmaya yönelik her türlü girişime karşı teyakkuzda bulunmak zorundayız. Bu bilinci çocuklarımıza, yeni nesillere aşılamak zorundayız. Bilinmelidir ki, meydanda dua eden yaşlıya, camide sala okuyan hocaya, evde televizyon karşısında dua eden bacıya çok büyük şükran ve minnet duygularımız vardır. Farklı farklı yerlerde ama tamamen aynı duygu ve heyecanla, aynı aidiyet hissi ile ülkesinin ve milletinin birliği ve beraberliği için, halkının mutluluğu ve huzuru için bir araya gelen, gözyaşı döken, dua eden insanlarımız var. Bu bilinci yaşamamız ve yaşatmamız lazım. Ancak bu bilinci yaşatırken kardeşliğimizi, bir arada yaşama duygumuzu ve birbirimizi sevme ve sayma duygumuzu ve adalet duygumuzu da yok etmememiz lazım. Birtakım işlerimiz, birtakım düşüncelerimiz aramıza fitne sokmaya sebebiyet vermemelidir. Hz. Ömer diyor ki: ‘’Kardeşler arasındaki kavga ormana düşmüş ateş gibidir, herkesi etkiler’’.  Maalesef ülkemizde meydana gelebilecek her türlü kaos bütün halkımızı, devletimizi ve milletimizi etkileyecektir. Bu yangının etkilerinin bir an önce tedavi edilmesi için hepimize yeniden görevler düşüyor. Ülkemizin ve vatanımızın birliği için, bayrağımız, ezanımız ve salalarımız için, toprağımız için hepimizin bir ve beraber şuurlu olarak hareket etmesi lazımdır. Aksi takdirde aramıza fitne ve fesat girer. Aramıza şer ve kötülük girmemesi için saflarımızı sık tutmalıyız. Sözlerimi tamamlarken programda emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra program yaz Kur’an kursu öğrencilerince hazırlanan tiyatro gösterisi ve ilahi dinletisi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER