Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Bingöllüler Tek Yürek

Bingöl’de 15 Temmuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında Valilik önünde toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz Direniş Meydanı’ndaki etkinliklerin yapılacağı alana yürüdü.

Bingöllüler Tek Yürek
17 Temmuz 2017 - 3:37 'de eklendi. 758 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Bingöl’de 15 Temmuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında Valilik önünde toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz Direniş Meydanı’ndaki etkinliklerin yapılacağı alana yürüdü.

Valilik bahçesinde toplanan vatandaşlar, 300 metrelik dev bayrak açarak 15 Temmuz Direniş Meydanına doğru yürüyüşe geçti. Direniş Meydanında saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan etkinlik, şehitler için Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra darbe gecesi Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı önünde yaralanarak gazi olan Onur Asutay, bir konuşma yaptı.

Asutay konuşmasında G3 Mermisi ile sağ ayağından vurulduğunu belirterek, “darbe girişimi öğrendikten sonra, Bingöllü başka bir arkadaşım ile Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne gittik. Orada arbede yaşandı ve içeri girdik. Aslanlı kapının önünde halka ateş açtılar, bende G3 mermisi ile sağ ayağımdan vuruldum. Allah bir daha bize o günleri yaşatmasın” dedi.

Anma etkinliklerinde konuşan İl Valisi Ali Mantı ise, Bingöllülerin hiçbir zaman terör örgütlerinde destek vermediğini ifade ederek, “Bingöl ilimiz, Doğu ve Güneydoğu’nun ortasında, kendine münhasır, birlik ve beraberliğine son derece önem veren bir ilimizdir. Bundan dolayı Bingöl’ümüze teşekkür ediyoruz. Bingöl ilimiz hiçbir zaman ne hain FETÖ örgütüne, ne de hain bölücü örgüte, ne de herhangi bir iç veya dış tehdide hiçbir zaman boyun eğmemiş, bundan sonra da hiç bir zaman boyun eğmeyecektir” diye konuştu.

15 Temmuz Direniş Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe İl Valisi Ali Mantı, Emniyet Müdürü Metin Akay, Jandarma Komutanı Hakan Bayer, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 25’inci dönem AK Parti Milletvekili Eşref Taş, AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, 15 Temmuz gazilerinden Bingöllü Onur Astutay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinliklerin ardından vatandaşlar sabaha kadar demokrasi nöbeti tuttu. (DHA)

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER