Dağ; “Bingöl devletinin yanında”

AK Parti 7. Olağan Kongresinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; “Bingöl deyince İzmir’den şöyle bir baktığımda aklımıza ne geliyor diye düşündüm. Açıkçası Bingöl ve Bingöllüler deyince sadece bu dönemde terörle önemli bir mesafe kat ettiğimizi bu dönemde değil her dönem milletinin ve devletinin yanında olan burada bir sınır taşı gibi dimdik duran insanlar aklımıza geliyor.”

Dağ; “Bingöl devletinin yanında”

AK Parti 7. Olağan Kongresinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; “Bingöl deyince İzmir’den şöyle bir baktığımda aklımıza ne geliyor diye düşündüm. Açıkçası Bingöl ve Bingöllüler deyince sadece bu dönemde terörle önemli bir mesafe kat ettiğimizi bu dönemde değil her dönem milletinin ve devletinin yanında olan burada bir sınır taşı gibi dimdik duran insanlar aklımıza geliyor.”

AK Parti 7. Olağan Bingöl dahil Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bitlis, Elazığ ve Muş il kongreleri gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu kongrelere canlı bağlantı yaparak katılırken, Bingöl’de düzenlenen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, ilçe belediye başkanları ve il ile ilçe teşkilatları katıldı.

Bingöl’de AK Parti’nin 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı katılımıyla gerçekleştikten sonra söz alan Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti’nin bir milatı gerçekleştirdiğini söyledi.

Berdibek; “Türkiye’nin dününü, bugününü, yarınını masaya yatırma konusunda iki cümle söylemek istiyorum. Aslında Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin en güzel örneğidir. Bugün sağlıkta, eğitimde, duble yollarda, Üniversitelerde, havaalanlarında, alt yapıda, üst yapıda benzeri bütün kollarda AK Parti bir milat yapmıştır. Ak partiden öncesi dönemleri yaşayan biri olarak buradaki büyüklerimizde geçmişi çoğu bilir, özellikle gençlere sesleniyorum. Biz dün akşam sayın genel başkan yardımcılarımla, bakanlarımızla, teşkilatımızla beraber Diyarbakır’dan geldik. Eskiden olsaydı iki otobüsün yan yana geçtiği, aynaların sürttüğü bir ortam vardı. Bugün burada siyasiler rahat oturamazdı. Gazik (yolçatı) kapandı diye binlerce telefon geliyordu kapandı diye binlerce telefon geliyordu, Erzurum yolu kapandı diye binlerce telefon geliyordu. Şükürler olsun ki şimdi 1 tane telefon gelmiyor çünkü AK Parti bu konuda gereğini yapmıştır. Her konuda başarısını yaratırken, yollar noktasında da medeniyetin ölçüsünü ortaya koymuştur. Bizler bu mücadeleyi sergilerken, dün bir demir parçasına muhtaç olduğumuz bir ortamda bugün savunma sanayinde dünyaya ihraç ediyor ve dünyanın 10 ülkesi arasına girmeye hak kazandık” dedi.

SAĞLAR “AK PARTİMİZİ ÇOK DAHA İYİ YERLERE TAŞIYACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM”

Ardından kongrede söz alan İl Başkanı Haşim Sağlar; “Burada Bingöl’ümüze Hep birlikte çok şey yapabileceğimiz Muhteşem bir AK Parti camiası var. Çünkü; görevimin verildiği günden itibaren birliğimizi ve beraberliğimizi temin, en doğru ve en güzelini bulmak adına başta kıymetli bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, değerli milletvekilimiz sayın feyzi Berdibek, teşkilatımız ve diğer tüm dava arkadaşlarımla istişare ve dayanışma ile ortak akıl ruhunu oluşturmaya çalıştık.  Bundan böyle,  birlik ve beraberlik içinde el ele gönül gönüle tek yürek ve tek bilek, halka ve hakka hizmet aşkı ve sevdasıyla AK Partimizi çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Davamızın geleceği adına umut doluyum. Hep birlikte çalınmadık kapı, girilmedik ev, gezilmedik yer bırakmayacağız inşallah. Bu coşkuyu ve bu heyecanı yaşatan rabbimize şükürler olsun ki, partimize hizmet aşkı ve kutlusu verir. Vereceğimiz bu hizmetin temel kaynağı ise inancımız, yasalarımız, değer yargılarımız ve kültürel mirasımız olacaktır inşallah” dedi.

DAĞ; “BİNGÖL DEVLETİNİN YANINDA”

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Bingöl’ün her dönemde milletinin ve devletinin yanında olan bir il olduğunu söyledi.

Dağ, “Bingöl deyince İzmir’den şöyle bir baktığımda aklımıza ne geliyor diye düşündüm. Açıkçası Bingöl ve Bingöllüler deyince sadece bu dönemde terörle önemli bir mesafe kat ettiğimizi bu dönemde değil her dönem milletinin ve devletinin yanında olan burada bir sınır taşı gibi dimdik duran insanlar aklımıza geliyor. Pandemi sebebiyle il kongrelerimizi biraz farklı yapıyoruz. Normalde biliyorsunuz il kongrelerimizin tamamına sayın Cumhurbaşkanımız bizzat katılım yapardı. Şimdi video konferansla katılım sağlıyorlar. Son yaptığımız MYK toplantısında da, eğer pandemi olmasaydı her ilin kongresine katılır, o illerde sesimizi gümbür gümbür duyururduk dedi. İçinde bir heyecan, o heyecan kelimelere yansıyor” dedi.

YILMAZ; “BİNGÖL BÜYÜK BİR SAĞLIK KAMPÜSÜNE KAVUŞMUŞ OLACAK”

Erdoğan’ın bağlantısı öncesi konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise şu açıklamalara yer verdi:

“Teşkilatlar çok önemli, teşkilat varsa milletvekili var bakan var. Teşkilat varsa belediye başkanı var, belediye meclis üyesi var. Teşkilat var varsa il genel meclisi var, üyeleri var. Teşkilatın kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. AK Parti bir erdemliler hareketi olarak kuruldu, partiye dönüştü. Bu hareketin, bu partinin omurgasını, bel kemiğini de teşkilatlarımız oluşturuyor.

AK Partinin yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Sadece Bingöl’e baktığımızda AK Partinin hizmetlerini görmeye yeter. Üzerinden geçtiğimiz yollar, şehirlerimizin altyapısı, kanalizasyonu, içme suyu, kırsal alana götürülen hizmetler. Köy içi parke taşlarla döşenmiş, kanalizasyonu yapılmış, içme suyu verilen, eğitim, sağlık hizmetleri verilen köylerimiz var.

Şehirlerimizde üniversitelerimiz var. Bingöl Üniversitemiz doğuda parlayan bir yıldız gerçekten. 16 binin üzerinden öğrencisi olan YÖK’ün bir takım objektif kriterlerle yaptığı sıramalar da çok eski, çok köklü üniversitelerin bile önünde olan, kalite olarak da çok iyi bir noktada olan bir üniversitemiz var. Sayın Cumhurbaşkanımız pilot üniversite olarak belirledi bu yönden de hakikaten ayrıcalıklı bir konuma sahip. Havayollarımız var artık Ankara’ya, İzmir’e, İstanbul’a o kadar uzak değiliz. Bingöl’de bir tane bile yeni yapılmamış hastanemiz yok. Merkez ve ilçeler dahil olmak üzere. Bütçe görüşmelerinde sayın bakanımız müjde verdi, Bingöl’e mevcut hastanemizin yanına 500 yataklı yeni bir şehir hastanesi inşa edeceğiz inşallah. 2023 perspektifinde Bingöl büyük bir sağlık kampüsüne kavuşmuş olacak Allah’ın izniyle. Mevcutla birlikte büyük bir sağlık kampüsümüz olacak.

Eğitimde gerçekten fiziki koşullarımız gerçekten çok çok iyi noktada. Yollarımız için derlerdi ki filan şehirden Bingöl’e gelinceye kadar yollar çok güzel , Bingöl’e girdiğimizde bozuluyor denirdi. Şimdi tam tersi bir durum var, Bingöl sınırına kadar sıcak asfalt ve son derece kaliteli devamı da güzel ama Bingöl bir adım önde. Spor yatırımları, neredeyse bir eksiğimiz kalmadı. Kayak tesissimizden, kamp eğitim merkezimize, atletim alanlarından, olimpik yüzme havuzuna kadar bütün imkanlara sahibiz.” (Haber Merkezi)

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.