Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

EKPSS Tercih Başvuruları Başladı

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli alımı,Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınmasına başlandı.

EKPSS Tercih Başvuruları Başladı
14 Temmuz 2017 - 1:14 'de eklendi. 745 Bingöl Çapakçur Gazetesi

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli alımı,Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınmasına başlandı.

Bingöl Engelliler Kültür yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahattin Tüz, 2017 yılı EKPSS tercih başvurularının başladığını söyledi.

Tüz, konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan Protokol hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.Bu yerleştirmelerde lisans düzeyinden bin 348, ön lisans düzeyinden 507, lise düzeyinden 444, ilköğretim düzeyinden ise 246 olmak üzere toplam 2 bin 545 kadroya atama yapılacak.Adaylar tercihlerini 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden https://ais.osym.gov.tr tercih gönderme işlemleri 21 Temmuz 2017 tarihinde, saat 23:59’da sona erecektir.Engelli derneklerimiz ve Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğümüzün aldığı ortak karar ile bu yıl aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünde engelli arkadaşlarımıza gerekli rehberlik ve yönlendirme yapmak için personel görevlendirilmiştir. Başvuru yapamayan veya gerekli destek almak isteyen engelli arkadaşlarımız aile ve sosyal politikalar il müdürlüğümüzdeki yönlendirme birimimize müracaat edebilirler.Bizlere bu desteği sağlayan Aile ve sosyal politikalar il müdürü Sayın Mehmet Emin Çakan Bey’e teşekkür ederiz.” (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER