En Az 37 İhraç, 3 İade -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

En Az 37 İhraç, 3 İade

Olağanüstü Hal kapsamında 692 sayılı yeni Kanun Hükmünde kararname yayımlandı. Bingöl’de en az 37 kişi ihraç edildi, 3 kişi ise görevlerine geri döndü.

En Az 37 İhraç, 3 İade
17 Temmuz 2017 - 3:20 'de eklendi. 1015 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Olağanüstü Hal kapsamında 692 sayılı yeni Kanun Hükmünde kararname yayımlandı. Bingöl’de en az 37 kişi ihraç edildi, 3 kişi ise görevlerine geri döndü.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 2 bin 303 kişi, Adalet Bakanlığı’ndan 418, Dışişleri Bakanlığı’ndan 45, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 102 kişi, Sağlık Bakanlığı’ndan 789 kişi, Diyanet’ten 551 kişi, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’nden 546 ve İçişleri Bakanlığı’ndan bin 486 kişi ihraç edildi. Kararnamede göreve iade kararları da bulunuyor. Hakan Şükür ve Arif Erdem’e verilen madalyalar geri alındı. 342 emekli TSK personelinin rütbeleri geri alındı. YÖK’ten 356 akademisyen ihraç edildi.

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kararname ile toplam 7395 kişi ihraç edilirken Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da listede.

KHK ile 263 kişi görevine iade edilirken, 342 emekli TSK personelinin de rütbeleri alındı.  Arif Erdem ve Hakan Şükür’ün madalyaları alındı.

BİNGÖL’DE 37 İHRAÇ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan İmam Hatip Mehmet Hadi E., Müezzin Kayyım Mehmet Ç., Genç İlçesi’nde Vaiz Remzi H. ihraç listesinde.

Adalet Bakanlığı’nda ve bağlı kuruluşlarda görevli Fevzi S. ve Tuğrul İ. ihraç listesinde.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Bingöl’de görevli Murat M., Salih A., Hüseyin U., Ahmet A., Sefa Ü., Hidayet T., Serdar A., Cevdet Ç. ihraç listesinde yer aldı.

Bingöl Belediyesi’nde görevli Abdurrahman K., Hasan B., Hasan O., Hilmi B., Ergin M., Hüseyin B., Nihat G., Mehmet Faik D., Yasin B., Demet A. A. ihraç edildi.

Karlıova Belediyesi’nde Ahmet A., Kamil S., Solhan Belediyesi’nde Tahsin K., İl Özel İdaresi’nde Hatip K., Maliye Bakanlığı BünyesindeGizem Ş. görevlerinden ihraç edildi.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Zeliha İ., Enes Ö., Kudret Lütfi ., Bayram K., Cihat T., Hatice U., Sıdıka A., Ömer Faruk A., Bingöl Üniversitesi’nde Maide G. (Yardımcı Doçent) görevlerinden ihraç edildi. (Bingöl / DHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER