Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Genç’te Güvenlik Noktası Oluşturulacak

Genç ilçesinde daha önce Bingöl ile Diyarbakır yolunda kurulan güvenlik noktalarının ardından Çukur Mahalle Çevirme Köyü yol ayrımında da bir güvenlik noktası oluşturulması için çalışma başlatıldı.

Genç’te Güvenlik Noktası Oluşturulacak
11 Temmuz 2017 - 3:11 'de eklendi. 737 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Genç ilçesinde daha önce Bingöl ile Diyarbakır yolunda kurulan güvenlik noktalarının ardından Çukur Mahalle Çevirme Köyü yol ayrımında da bir güvenlik noktası oluşturulması için çalışma başlatıldı.

Geçtiğimiz yıl 1 Ağustos’ta Bingöl Havalimanı yolunda bombalı araçla yapılan hain saldırının ardından Genç ilçe çıkışı Bingöl yolunda bir güvenlik noktası oluşturulmuştu. 7 Polisin şehit, 4 polisin ise yaralandığı saldırıda Türk bayrağı ile kamufle edilen aracın Genç kırsalında hazırlandığı tespit edilmişti. Gerçekleşen hain saldırının ardından güvenlik güçlerince ilçe çıkışı köprü mevkiinde ve akabinde Diyarbakır Caddesinde asker ve polisin ortak nöbet tutup arama yaptığı kontrol noktaları oluşturuldu.

GENÇ SALDIRISI, DİKKATLERİ BU YOLLARA ÇEVİRDİ

Geçtiğimiz yıl 22 Ekim gecesinde ise ilçeye sızan PKK’lı teröristler, eş zamanlı olarak, ilçe emniyet müdürlüğü, kaymakam konağı ile ilçe girişindeki kontrol noktasına saldırıp, kültür merkezi önünde bıraktıkları bomba yüklü aracı patlattı. Saldırıda 2 polis memuru şehit olurken, güvenlik görevlisi ve sivil olmak üzere 11 kişi de yaralanmıştı. Hain saldırının ardından çalışma başlatan güvenlik güçleri PKK’lı teröristlerin ilçeye Yeniyazı Köyü ile Keklikdere Köyü kırsalından geldiklerini ve bombalı aracında buralarda hazırlandığını tespit etmişti.

İlçede güven ve asayişin sağlanması konusunda çalışmalarını yoğunlaştıran yetkililer, son olarak Çukur Mahalle Çevirme Köyü yol ayrımında da bir güvenlik noktası oluşturulması için çalışma başlattı. Güvenlik noktasının 1 hafta içerisinde oluşturulması bekleniyor. (Gencinsesi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER