Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

GP Genel Başkanı Davutoğlu Bingöl’de!

İl Başkanlığı açılışında konuşan Davutoğlu, “Adaklı’da, Solhan’da, Sancak’ta beni en çok üzen en çok düşündüren husus oradaki Bingöllü kardeşlerimin ‘Sayın Başbakanım buranın gençleri buraları terk edip yurtdışına gidiyorlar, oralarda rızık arıyorlar’ demeleriydi. Biz Bingöl’ün yiğit gençlerinin, yiğit Zazaların, yiğit kürtlerin bu diyarları terk edip yurt dışında rızk aramak zorunda bırakanlardan hesap sormaya geliyoruz.”

GP Genel Başkanı Davutoğlu Bingöl’de!
322
10 Eylül 2021 - 19:19

Gelecek Partisi (GP) Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, birtakım ziyaret ve il başkanlığı parti binasını açmak için Bingöl’e geldi.
İlk önce Solhan ve Adaklı ilçesine ardından Sancak Beldesi’ne giden Davutoğlu, ardından Bingöl merkezdeki İl Başkanlığı açılışını gerçekleştirdi.
Burada açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Bingöl’ün büyük sıkıntılar gördüğünü belirterek, “Başbakan olarak, Dışişleri Bakanı olarak geldiğim Bingöl’e bu kez Gelecek Partisi genel başkanı olarak geldim. Biz Gelecek Partisini ülkemizdeki karabulutları dağıtmak için kurduk. Çok zor şartlarda, baskılar altında 2019 Aralık’ında Kürdüyle, Türküyle, Sunnisi, Alevisiyle bütün bir vatan evlatlarını bir araya getiren yeni bir hareket olarak ortaya çıktık. Bölge halkımız, Bingöl on yıllar boyunca dışlanmışlıktan, ötekileştirilmekten büyük bir sıkıntı gördü. Terörün acı ızdıraplarının yaşandık. Şimdi de yine bu acılar üstünde yoksulluklar, yolsuzluklar ve yasaklarla karşı karşıya bütün ülke gibi” dedi.
İlçelerdeki ziyaretlerde çiftçiler dinlediğini söyleyen Davutoğlu, “Biz Gelecek Partisi olarak bütün bir ülkeyi kuşatırken, bütün bir ülkede kardeşlerimizi bağrımıza basarken en çok önem verdiğimiz illerimizden biri Bingöl oldu. Ve Bingöl’e gelirken de muhabbetle karşılanacağımızı biliyorduk. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sıkıntıları hepiniz izliyorsunuz. Bu sıkıntılar karşısında bir taraftan yolsuzluk, bir taraftan yasaklar, bir taraftan yoksulluk karşısında sessiz kalmak mümkün olmazdı. Bugün Bingöl dağlarını adım adım dolaşırken hayvancılığımızın, çiftçilerimizin nasıl büyük sıkıntılar çektiğiniz bizzat onlardan dinledim. Adaklı’da, Solhan’da, Sancak’ta beni en çok üzen en çok düşündüren husus oradaki Bingöllü kardeşlerimin ‘Sayın Başbakanım buranın gençleri buraları terk edip yurtdışına gidiyorlar, oralarda rızık arıyorlar’ demeleriydi. Biz Bingöl’ün yiğit gençlerinin, yiğit Zazaların, yiğit kürtlerin bu diyarları terk edip yurt dışında rızk aramak zorunda bırakanlardan hesap sormaya geliyoruz” şeklinde konuştu.
Davutoğlu, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“Gençlerimizi ne terör örgütlerinin kurbanı kılacağız ne de yoksulluğun kıskacında bu diyarlardan gitmelerine sebep olanlara sessiz kalacağız. İşte Gelecek Partisini kurmamızın ana sebebi, ülkemizin her köşesindeki gençlere yeni gelecek vaadi gelecek ufku çizmektir. Herkesin ana dilini özgürce konuştuğu zazacasını, Kürtçesini, Türkçesini, Çerkezcesini sokaklarda ve okullarda özgürce konuştuğu bir Türkiye. Kardeşlik ile ülkenin doğusunun, batısının, Kuzeyinin, güneyinin kucaklandığı Türkiye. Kimsenin dışlanmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği Türkiye. Herkesin huzur içinde, barış içinde, kardeşçe ve selam verirken tebessümle muamele ettiği bir ülke istiyoruz. Bu il Başkanlığı ne il Başkanımız Muhittin Bey’e, ne bana ne de Gelecek Partisi’ne aittir sadece. Bu il Başkanlığı bütün bir Bingöl’ündür, bu il başkanlığı bütün bir milletimizindir. Bu il başkanlığımız 7 gün 24 saat Bingöllülere hizmet edecek. Allah buraya, bu mekana zulmü, fitneyi, dedikoduyu, gıybeti, yolsuzluğu sokmasın. Biz siyasi ahlak yasası çıkaralım dediğimizde, siyaseti herkes onurla yapsın ama hesap da versin dediğimizde, siyasiler mal beyanında bulunsun ve görevleri bittiğinde mal beyanı ile mukayese edilerek, izah edemedikleri mal varlıkları hazineye intikal etsin dediğimizde hatırlarsanız karşı çıktı Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti yönetimleri. Ve dediler ki, il başkanı ilçe başkanı bulamazsanız. Bizim il başkanlıklarımızdan ilçe başkanlıklarımıza asla kendi çıkarını düşünen, kendi yandaşlarının, eşinin dostunu akrabasını düşünenler gelmeyecek. Sadece bu milleti düşünenler gelecekler.”
Davutoğlu, açıklamasının ardından parti binasının açılışını gerçekleştirdi.
Davutoğlu’nun ziyaretinde kendisine Genel Başkan Danışmanı Cuma İçten, Gelecek Partili Cemal Eğin, Bingöl İl Başkanı Muhittin Ağırbaş, Merkez İlçe Başkanı Zekeriya Kazan ve parti üyeleri eşlik etti.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.