Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

“Neden Yeni Sistem?”

Munittin Ağırbaş yazdı: “Neden Yeni Sistem?”

“Neden Yeni Sistem?”
03 Nisan 2017 - 4:33 'de eklendi. 349 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Ülkemiz barış rüzgârlarına hasret bırakılmıştır. Hala işgali ve esareti altında bulunduğumuz anayasa ve yönetim şeklinin sunduğu hukuk eksikliği birçoğumuzun haklarını ve huzurunu adeta gasp etmiştir. Yeni sistem hak ve adaleti çiğneyen keyfi yönetimlere izin verenleri,ahlakı rezaletçileri, karanlık icraatçıları ışık hızında sukut ettirecektir.

Darbe girişimleri kasıtlı haber, psikolojik baskılar, koalisyonlar, erken seçimler, çok başlılıklar ülkeyi hatalar çukuruna gömmüştür. Açık ve net bir şekilde açıklanan yeni sistem yaşam enstrümanlarımızı yapısal reformlar halinde sunacağı ve bunun asal görevi olduğu aşiklardır.

Kaybetmekte olduğumuz gelişme ve uniform kalkınma platformu sağlam tabanlara oturtularak, ülkemin ham kapasitesini zorlayacaktır. Fakir ve sorumsuz bürokratının tıkadığı işlerlik, bürokrasinin çalışmama gücünü yıkacak, vasiyetciler barındırmayacaktır.

Komple, mağduriyet ve darbe teorileriyle hayat bulmuş olanlara ve heveslilere, faaliyetlerine müsaade etmeyeceğiz ve despotizme giden bir yönetim tarzını iddiaedenlerden asla ve asla yılmayıp ve bunalmamalıyız. Tekelci zihniyet ve uygulamayı benimsemiş yıkıcı muhaliflerin yıldırıcı yalanlarına geçit vermemeliyiz.

Yeni sistemle; bulundukları görevleri inhisarcı ve kendi düşünce yapısında olanlarla, istilacı durumda bulunanları tek tek ayıklanıp tasfiye etme yoluna gidileceği aşikârdır. Buradan inhisarcı zihniyet ve teşebbüs odaklı vasi güçlerin nefes almasına bile fırsat verilmeyecektir.

Nefsaniyet adına nasibini almamış insan, İslam psikolojisini bilmeyen, küresel teknolojiye kapalı bürokrat ve bürokrasi ebediyen sükût edecektir. Aksi olana ise tüm imkân kapıları açık olacaktır.

Osmanlı kültürümüzün ülkemizde esmesine vesile olacak her türlü çalışmaya öncelik verileceği beklentisi içerisindeyiz. Ülkede halkımızın, sivil toplum kuruluşlarının barış platformunda kaynaşmasını zaruri olarak görmekteyiz.

Moral üstünlüğü daima esastır. Bunun gayreti içinde olarak stratejimizi adalet, barış, ehliyet ve suhulet zinciri dahilinde eleştirilere açık düşünce tarzında çalışmamız, kötülüklerin kaynağını içimizde kurutarak sevgi, saygı enstrümanları içeren reform paketi sunma gayreti içende olmalıyız.

Manevi, ahlakı ve milli değerler ekseninde ülkemize katkı verecek her türlü fikre, eleştiriye açık, vatandaşına ‘adem’ değerini, saygıyı veren, itibar kaybetmeyen, dedikoducu hain vizyon sahiplerini barındırmayan, Osmanlı medeniyetinin hasletlerini bir seferberlik anlayışıyla kaynaştırarak yücelten stratejileri destekleyen bir misyon ve vizyon sergilemeyi ve hayata geçirmeye esas olan yeni anayasaya ruhu, meali ülkeyi yeni uyum ve barışık paydasında, toplumu tüm kesimleriyle bütünleştirecek kanalların tesis edileceğini, çok iyi anlatmak vazifemiz olmalıdır.

Kuşkusuz herşeyden önce ülke halkımızın göstermiş olduğu 15 Temmuz 2016 direnişi tarihidir, zira yapılagelmiş darbelere maalesef millet olarak bu şekilde direniş gösterilmemiştir. Bu direniş, hain FETÖ’cü tankların, önüne yatan, tankları çalışamaz hale getiren bir milletin hak destanıdır. Başkanlık sistemi, yeni anayasa; Yaşayan bir ‘ölü’ olmaktansa  ‘şehit’ olmayı daha şerefli gören bir milletin beklentisidir.

Saygılarımla

Bu Haberleri De Okudunuz Mu?


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER