Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Ordu’da şaşırtan manzara

Ordu’da sürdürülen alt yapı çalışmalarında ortaya çıkan ve kullanılamaz hale gelmiş eski içme suyu boruları görenleri şaşırtıyor.

Ordu’da şaşırtan manzara
14 Temmuz 2017 - 2:33 'de eklendi. 603 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ordu Su Kanalizasyon İdaresinin (OSKİ) sürdürdüğü alt yapı çalışmalarında 40-50 yıldır kullanılan eski ve paslı su boruları vatandaşları şaşırtıyor. Vatandaşlara adeta ‘bu borulardan nasıl su içmişiz’ dedirten manzarayı değerlendiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, bu malzemeleri vatandaşların göreceği şekilde sergileyeceklerini söyledi.
Yıllmaz, “Bu yılın Kasım ayında alt yapıyı tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışmaların bir an önce sona ermesini isterdik ancak kazılan her noktada geçmişin izlerini görüyoruz. Paslı, tıkanmış ve kullanılamaz hale gelmiş boruları gördükçe yürüttüğümüz çalışmada daha hassas davranıyoruz. Alt yapı çalışmalarımızda yer altından çıkan malzemeleri ilerleyen günlerde sergileyeceğiz. Şu ana kadar planlanan çalışmaların yüzde 75’ini tamamladık. Alt yapı işimizi bitirdiğimiz bölgelerimizde bilindiği üzere ara vermeden asfalt dökümüne geçiyoruz. Günü kurtarmak için değil, geleceği inşa etmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Metin Akyürek – İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER