Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

Projeyle yapılan kütüphane hizmete açıldı

AK Gençlik Derneği’nce hazırlanan ve İçişleri Bakanlığınca desteklenen “Bingöl için El ele” projesi kapsamında Yeşilyurt Anadolu Lisesinde oluşturulan kütüphane hizmete açıldı.

Projeyle yapılan kütüphane hizmete açıldı
87
21 Ocak 2021 - 16:02

AK Gençlik Derneği’nce hazırlanan ve İçişleri Bakanlığınca desteklenen “Bingöl için El ele” projesi kapsamında Yeşilyurt Anadolu Lisesinde oluşturulan kütüphane hizmete açıldı.

AK Gençlik Derneği Başkanı Yusuf Bayantemur, İçişleri Bakanlığınca desteklenen “Bingöl için El ele” projesi kapsamında Yeşilyurt Anadolu Lisesinde oluşturulan kütüphane hizmete açıldığını söyledi.

Bayantemur, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“İçişleri Bakanlığınca desteklenen Proje kapsamında Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü ile ortaklaşa Yürüttüğümüz “Bingöl için El ele” projemizde Yeşilyurt Anadolu Lisesinde oluşturduğumuz Kütüphanemizi öğrencilerin kullanımına açtık. Öğrencilere yönelik kütüphane hizmetleri, Bilgiye erişim ve dünyanın çok kültürlü zenginliklerinin yanı sıra, kitap okuma ve ders çalışma alışkanlığının da becerileri de toplumların önceliği durumuna gelmiştir. Nitelikli bir okul kütüphanesi, öğrencilerin becerileri ile donatarak, onların topluma katılımlarını ve katkıda bulunmalarını sağlar. Okul kütüphaneleri sürekli artan toplumsal değişikliklere yanıt vermeli ve bütün öğrencilerin bilgi, kültür ve eğlenme gereksinimlerini karşılamalıdır. Yeni ve modern bir tasarım anlayışı ile oluşturulan kütüphanemizin öğrencilere okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarında ve hayal güçlerini geliştirmelerinde yeni imkânlar sağlaması beklenmektedir. Öğrencilere ve ebeveynlerine kütüphanelerden etkili biçimde yararlanabilecekleri ve gerek elektronik gerekse yazılı medya kullanım becerilerini nasıl geliştirebileceklerinin öğretilmesi, amacıyla İçişleri Bakanlığınca desteklenen Proje kapsamında Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğümüz ile ortaklaşa Yürüttüğümüz Bingöl için El ele projemizde Yeşilyurt Anadolu Lisesinde oluşturduğumuz Kütüphanemizi öğrencilerin kullanımına açtık. Bu kütüphane ile Okul Yöneticilerimizin de katkılarıyla, Duvarlarında öğrenci çalışmalarının sergilenebileceği özel olarak tasarlanmış malzemelerden yapılmış, panellerden oluşturulmuş alanların yer alacağı, Öğrenci, öğretmen ve diğer kullanıcıların elektronik ve basılı kaynaklara özgürce erişebilme imkânı bulacakları, Basılı, sesli ve elektronik kitaplar ile alternatif okuma seçeneklerinin sunulacağı, Öğrencilerin İnternet’i kullanarak bilgiye erişim becerisi ile küçük yaşta okuma zevki ve okuma alışkanlığı kazanacakları sosyal ortamlar olacağı öngörülmektedir.

Bayantemur, projeye katkı sunan ve kendilerini yalnız bırakmayan Bingöl Vali Yardımcısı Fatih Kaya’ya, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Altunhan ve Yaşar Demir’e,  Bingöl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’e, Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nevzat Deniz’e  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Haluk Çakan ve Yusuf Tokuş’a, Yeşil Yurt Anadolu Lisesi Müdürü Vahit Özer’e ve Sivil Toplumla ilişkiler personellerine ve Yeşilyurt Anadolu Lisesi okul yöneticilerine teşekkür etti. (Haber Merkezi)


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.