Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Sıcak havalarda LPG’li araçlara dikkat

Malatya sanayi sitesinde çalışan LPG ustası Ümit Çelik, LPG’li araç kullanan sürücüleri uyararak, “Yaz mevsiminde depolarını tam doldurmasınlar. Eğer sızdırma olursa kötü sonuçlar doğabilir. Mümkünse sanayiye gelip sızdırmazlık kontrolü de yaptırsınlar” dedi.

Sıcak havalarda LPG’li araçlara dikkat
09 Temmuz 2017 - 16:25 'de eklendi. 596 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Malatya’da hava sıcaklığı 50 dereceye kadar çıkarken, Likit Petrol Gazı (LPG) ile çalışan araçların bakım ve onarımı ile uğraşan ustalar, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle sızdırmazlık kontrolü yapılmayan LPG’li araçların büyük tehlike oluşturduğunu belirterek, araç sahiplerine tavsiyelerde bulundu.

Malatya sanayi sitesinde çalışan LPG ustası Ümit Çelik, yaz mevsiminde LPG’li araç kullanan sürücüleri uyararak, sürücülerin araçlarını servise götürüp bakım ve onarımını yaptırması gerektiğini ifade etti. Çelik, “Özelikle LPG kullanan araç sahipleri sabah erken saatlerinde yakıtlarını alsınlar ve mümkünse LPG depoyu tam doldurmasınlar, uzak yolla gidiyorlarsa sabah erken saatlerinde doldursunlar. Trafikte kısa mesafe gidiyorlarsa depolarını tam doldurmasınlar, yaz mevsim nedeniyle LGP basıncı yükseliyor bundan dolayı da araçlarda sorun olabiliyor” şeklinde konuştu.

Selçuk Dönmez

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER