Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Sıcak şapkacılara yaradı

Adana’da bir şapka üreticisi, kentte 43 dereceyle son 39 yılın sıcak rekorunun kırılmasıyla birlikte şapka satışlarının geçen yıla göre yüzde 30 arttığını belirterek, günde ortalama 3 bin şapka sattıklarını söyledi.

Sıcak şapkacılara yaradı
09 Temmuz 2017 - 16:25 'de eklendi. 610 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Adanalı şapka üreticisi Mehmet Ali Taşkıran genellikle toptan satışlar yaptıklarını belirterek, bu yıl satışların geçen yaza göre yüzde 30 arttığını kaydetti. Günde 3 bin şapka sattıklarını vurgulayan Taşkıran, “Ürünlerimiz polyester yerine pamuk ağırlıklı olduğu için biraz daha serin tutuyor. Sahada çalışan personeller ve özellikle çiftçilerden yoğun talep var. Sade renkli satışlarımızın yanı sıra baskı ve nakış basımı da yapabiliyoruz. Son zamanlarda traktör firmalarından da yoğun talep var. Diğer yandan, perakende müşterilerimiz de var. Fiyatlar uygun olduğu için günde 3-4 şapka değiştirenler var. Baskılı şapkaları 3 liradan satarken baskısızları 2,5 liradan satıyoruz” dedi. Samet Bakacan isimli genç ise şapka kullanımının sıcaklardan yüzde 70 oranda koruduğunu söyledi. Mehmet Dipcan isimli 65 yaşındaki işçi de güneşin altında çalışmak zorunda olduğunu belirterek, “Bazen ağaç gölgelerine sığınıyorum. Şapkamı ıslatarak serinliyorum. Çalışmak zorundayım, henüz emekli olamadım. Emekliliği bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Nuri Pir – Erdal Can İçelli

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER