Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Sokak hayvanları için bir kap su çağrısı

Van Büyükşehir Belediyesi, aşırı sıcaklardan olumsuz etkilenen sokak hayvanları için vatandaşlardan ev ve iş yerlerinin önlerine bir kap su, bir kap yemek bırakmaları çağrısında bulundu.

Sokak hayvanları için bir kap su çağrısı
11 Temmuz 2017 - 3:36 'de eklendi. 615 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Kent genelinde birçok noktaya beslenme odakları kuran Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yaz sıcaklarından ötürü sokak hayvanları için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Özalp yolu üzerinde bulunan hayvan bakım evinin kısa bir süre içinde tam kapasite ile çalışmaya başlayacağını belirten yetkililer; yaralanmış, hasta ve kendini doyuramayacak durumda olan hayvanları tedavi ederek doğal yaşam alanlarına geri bırakıyor.

İnsanların sokak hayvanları konusunda yersiz bir korkuya kapıldığını belirten yetkililer; aşı ve muayeneden geçirildikten sonra kulağına küpe takılarak denetimli olarak sokağa salınan hayvanların insanlara zarar vermesi veya saldırması gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurguladılar. Hayvan haklarının 5199 sayılı kanun ile güvence altına alındığını ifade eden yetkililer, şehirden başka gidecek bir yeri olmayan bu canlılarla birlikte yaşamayı öğrenme zorunluluğunun olduğunu kaydettiler.

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte okullarda hayvan hakları ile ilgili eğitici dersler düzenlemeye hazırlanan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, ayrıca vatandaşlarda farkındalık oluşturmak için el ilanı, afiş ve billboardlar hazırlayacak. İHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER