“Temsilciler, esnafın sorunlarına kulak tıkadı”

DEVA Partisi Genç İlçe Başkanı Erdoğmuş; “Genç ilçesi, Bingöl bölgesinde mevcut iktidarın adeta bir kalesi olarak görülmüştür. İktidar temsilcilerinin bu süreçte esnafın sorunlarına kulak tıkamaları Genç’e yapılan bir vefasızlık örneğidir” dedi.

“Temsilciler, esnafın sorunlarına kulak tıkadı”

DEVA Partisi Genç İlçe Başkanı Erdoğmuş; “Genç ilçesi, Bingöl bölgesinde mevcut iktidarın adeta bir kalesi olarak görülmüştür. İktidar temsilcilerinin bu süreçte esnafın sorunlarına kulak tıkamaları Genç’e yapılan bir vefasızlık örneğidir” dedi.

DEVA Partisi İl Yönetimi, Genç ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İl Başkanı Mikail Kovalar ve Deva Partisi Genç ilçe başkanı Abdulbaki Erdoğmuş yaptıkları ziyaretlerde, esnafın sorun ve taleplerini dinledi. İlçedeki esnafın siftahsız kapattığını belirten Erdoğmuş; “Malûmunuz olduğu üzere küresel salgın her yerde olduğu gibi ilçemizde de hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.  Bu kapsamda ilçemizde esnafların sorunlarını dinlemek üzere, il başkanımız Sayın Mikail Kovalar başkanlığında il ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte esnaflarımızı ziyaret ederek sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledik. Esnafımız zor durumda. Siftah yapamadan işyerlerini kapatan esnaflarımıza rastladık. Gelişmiş ülkeler, pandemi sürecinde vatandaşının bütün sıkıntılarını devlet desteğiyle çözerken; biz de ise vatandaşımız salgının pençesinde, kendi kaderlerine terk edilmiş durumdadır. Ayrıca ulusal marketler zinciri, küçük esnafımızın sıkıntılı durumunu daha da zorlaştırıyor. Esnafımız haksız rekabet koşulları karşısında, ulusal çapta ki mağazalara karşı mücadele ederek zorla ayakta durmaya çalışırken, artan enflasyon ve pandemi koşullarının etkisiyle büyük zorluklarla karşı karşıyadır” dedi.

“GENÇ’E YAPILAN BİR VEFASIZLIK ÖRNEĞİDİR”

İktidar temsilcilerinin esnafın sorunlarına kulak tıkadığını iddia eden Erdoğmuş; “Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını bile zor karşıladığını dile getiren esnafımız, bu süreçte devlet yetkilileri ve iktidar temsilcileri tarafından yalnızlaştırıldıklarını söylemeleri, bizleri üzmüştür. Çünkü Genç ilçesi;  Bingöl bölgesinde mevcut iktidarın adeta bir kalesi olarak görülmüştür. İktidar temsilcilerinin bu süreçte esnafın sorunlarına kulak tıkamaları Genç’e yapılan bir vefasızlık örneğidir. Bu vefasızlık durumunu söyle özetlemek gerekirse, Esnafımızın bir kısmına verilen kira desteği, sembolik bir rakam olarak değil gerçek manada esnafımızın kirasının tamamının, salgın süresince devlet tarafından ödenmesi hayati önem taşımaktadır. Kahvehane lokanta, halı saha, düğün salonu ve okul kantini işletmecilerine, işleri azalan, işyerleri kapanan ve borcunu borç ile kapatan tüm  esnaflarımıza destek olunmalıdır. Buradan Genç İlçe Belediye Başkanımıza ve iktidar temsilcilerine sesleniyorum. “Gelin böyle bir günde vatandaşımızın ve esnafımızın yanında olun. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın belediyeye olan borçlarını normalleşme sürecine kadar faizsiz erteleyin. Mülkiyetlerinizde bulunan  işyerlerinden belirli bir süre kira almayın. Bunun bir örneğini Bingöl Belediyesi ve Kiğı Belediyesi yaptı. Bingöl Belediyesi Mülkiyetlerinde bulunan işyerlerinden 3 ay kira almayacaklarını açıklarken, Kiğı Belediyesi de ilçedeki işletmelerden 3 ay boyunca vergi, su ücreti ve mülkiyeti Belediyeye ait olan işletmelerden kira alınmayacağını açıkladı. Aynı özveriyi Genç Belediye Başkanımızdan da bekliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.