Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

evde kal

15 Bin Öğrenciye Koronavirüs Eğitimi

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Koronavirüs önlemleri ile ilgili 23 ilk ve ortaokulunda toplam 15 bin öğrenciye Koronavirüsten korunmanın yolları ve Hijyen kuralları hakkında uygulamalı eğitimler verildi.

15 Bin Öğrenciye Koronavirüs Eğitimi
629
16 Mart 2020 - 15:07

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Koronavirüs önlemleri ile ilgili 23 ilk ve ortaokulunda toplam 15 bin öğrenciye Koronavirüsten korunmanın yolları ve Hijyen kuralları hakkında uygulamalı eğitimler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Koronavirüs İle İlgili Bingöl’de alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Güney; “‘Sorumluluk Büyük Tedbirler Çok Basit’ Projesi kapsamanda 23 İlk ve Ortaokulumuzda öğrencilerimizin bedensel, ruhsal ve sosyal sağlıklarını bugünden korumak, bulaşıcı hastalaklar hakkında bilgi vermek amacıyla 60. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından Covid – 19 (Yeni Koronavirüs) hakkında Koronavirüsten korunmanın yolları ve Hijyen kuralları hakkında öğrencilerimize uygulamalı eğitimler verildi” dedi.

HİJYEN VE KORUNMA YOLLARI EĞİTİMİ VERİLDİ

İl Müdürü Güney, uygulamalı eğitimde hijyen ve Koronavirüsten korunma yollarının verildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız bu proje ile öğrencilerimizin doğru bilgilerle donatılmalarını sağlamak toplumda yayılan yanlış bilgilerin önüne geçerek dayanışma içinde olmamızı sağlamaktır diyen Güney, Bu kapsamda 60. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde görevli 5 öğretmen ve 10 öğrencilerimiz 23 ilk ve ortaokulumuzda toplam 15.000 öğrencimize Koronavirüsten korunmanın yolları ve Hijyen kuralları hakkında uygulamalı eğitimler verildi.”

SÜRÜCÜ KURSLARI SINAVLARI ERTELENDİ

Yeni tip korona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı, sürücü kursları sınavlarını ertelediğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kovid-19’a karşı alınan tedbirler dolayısıyla sürücü kursları sınavlarının Mart ayı sonuna kadar ertelendiği bildirildi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, elektronik ortamda yapılanlar dahil ehliyet sınavları ve direksiyon sınavlarının yer aldığını ifade etti.

DERSLER UZAKTAN EĞİTİM İLE YAPILACAK

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs tedbirleri kapsamında tatil edilen okullarda öğrenim öğren öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmamaları için derslerin uzaktan eğitim ile yapılacağını duyurdu. 23-27 Mart’ta yapılacak uzaktan eğitim yöntemiyle ilgili süreci hafta içi simülasyonlarla anlatacaklarını belirterek, “Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA’nın kullanımını örnek videolarla aktaracağız” ifadelerini kullandı.

ARA TATİL TARİHLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından koronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında, Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında 6-10 Nisan’da uygulanacak ikinci ara tatilin 16-20 Mart’ta uygulanması, 23-27 Mart’ta da uzaktan eğitim yöntemiyle eğitim öğretime devam edilmesi yönündeki karara ilişkin paylaşımda bulundu.

Öğrencilerin bugünden itibaren evde bulunacağını, bir sonraki hafta uzaktan eğitimlerin başlayacağını belirten Selçuk, şu açıklamalarda bulundu: “Ailelerimizin bizimle iş birliği içinde olmaları çok önemli. Biz gerekli altyapıyı ulusal ölçekte sağladık; velilerimizin de katılımıyla eğitimi zenginleştireceğiz. Uzaktan eğitimle ilgili olarak tüm süreci hafta içi size simülasyonlar ile anlatacağız. Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA’nın kullanımını örnek videolarla aktaracağız.” (Haber Merkezi)


KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.