2021’e Kadar Tamamlanacak: 400 Yataklı Hastane Geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Devlet Hastanesinin yerine yapılacak olan 400 yataklı hastane ve Doğum hastanesinin taşınmasıyla alanda ‘Sağlık Kampüsü’ oluşturulacak. Bingöl İl Sağlık Müdürü Emin Gündoğdu, yeni yapılacak olan hastanenin 2021 yılına kadar tamamlanacağını söyledi.

Bingöl İl Sağlık Müdürü Emin Gündoğdu, düzenlediği basın toplantısında Bingöl Devlet Hastanesinin eski binasının yerine 400 yataklı bir hastanenin yapılacağını söyledi. 2021 yılına kadar hastanenin yapım işinin tamamlanacağını belirterek, şunları söyledi:

“İlimizde yapılacak olan 400 yataklı yeni hastane ile Bingöl ilinde nitelikli hasta yatak sayısı ve oda sayısında iki katı artış olacaktır. Poliklinik sayısı artırılarak Cerrahi ve Dahili poliklinikler farklı yerlerde olacak ve hasta yığılmalarının önüne geçilecektir. Doktor sayısı artacağından hastalarımızın randevu almaları ve hastane içerisinde geçirecekleri zaman asgari seviyeye çekilerek sağlık hizmetinin kalitesi artırılmış olacaktır. Özellikle yoğun bakım yatak sayısı 24’den 55’e yükseltilecektir. İlimizde şu ana dek yapılmamış olan açık kalp ameliyatları yapılmaya başlanacaktır.”

“YENİ HASTANE İLE YAN DAL UZMANLARI HİZMET VERECEK”

Yeni hastanenin hizmete girmesi ile yan dal uzmanları hekimlerin hizmet vereceğini belirten Gündoğdu, “İlimizde yan dal uzmanları Romatoloji, Hematoloji ve Onkoloji hekimleri; yeni hastanemizin hizmet vermesiyle, yeterli yatak ve donanımın sağlanmasıyla Bingöl ilinde hizmet vermeleri hedeflenmektedir. Ayrıca kanser hastalarının, Onkoloji doktorunun ve PET-CT olmaması nedeniyle çevre illere gitmesi sonlanacaktır. Kemoterapi ünitesinin ve palyatif servisinin kapasitesinin artırılmasıyla kanser hastalarına verilen hizmetin niteliği de artırılmış olacaktır.  Nükleer tıp biriminin açılmasıyla PET-CT, Sintigrafi gibi nitelikli hizmetler verilmeye başlanacaktır” diye konuştu.

Gündoğdu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

“YENİ HASTANENİN ACİL SERVİSİNİN KAPASİTESİ ARTTIRILACAK”

“Yeni yapılacak hastanenin acil servisi, kapasitesinin artırılmasıyla hastaların rahat ve huzurlu bir ortamda sağlık hizmetlerinin en kısa zamanda ve en güzel şekilde almaları planlanmaktadır.”

“DİYALİZ YATAK SAYISI 30’A ÇIKARILACAK”

“Diyaliz yatak sayısı 30’a çıkartılarak ilimizde Böbrek yetmezliği olan hastalarımızın tüm tetkik ve tedavilerinin yapılması bunun yanı sıra alt yapısı oluştuktan sonra böbrek nakillerinin yapılabileceği kalite ve standartların oluşturulması hedeflenmektedir.”

“DIŞ İLLERE BAĞIMLILIK ASGARİ SEVİYEYE İNDİRİLECEK”

“Girişimsel radyoloji hizmetlerinin günümüzde önemi aşikâr olup ilimizde girişimsel radyoloji ve ERCP hizmetinin verilmesiyle dış illere bağımlılığımız asgari seviyeye indirilecektir. Nitekim yeni yapılacak olan Yanık ünitesi, Üreme yardımı tedavi merkezi ve Fizik tedavi ünitemiz ile ilimiz sağlık alanında üst seviyeye çıkmış olacaktır.”

“DOĞUM HASTANESİ TAŞINACAK”

“400 yataklı devlet hastanemizin hizmete açılmasıyla şu anda hizmet vermekte olan 250 yataklı Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet verecektir. Böylece Kadın Doğum ve Çocuk hastalarımız için de daha nitelikli ve ferah bir ortamda hizmet verilecektir. Toplamda 650 yatak olacak iki hastane birleştirilerek tek hastaneye dönüştürülmesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir.”

“SEVKLER MİNİMUMA İNECEK”

“Sonuç olarak 400 yataklı hastanemizin hizmete girmesiyle Bingöl ili sağlık alanında eksiklerini tamamlayarak modern seviyede sağlık hizmeti ile vatandaşımızın taleplerine cevap verecektir. Böylece çevre illere olan bağımlılık minimum düzeye inecek, hem hastalarımızın hem de hasta yakınlarının memnuniyeti artırılmış olacaktır. Hastanemizin yapılması hususunda yardımlarını esirgemeyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a, Milletvekili Enver Fehmioğlu’na, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’a, eski Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zeki Korkutata’ya, Bingöl Valimiz Ali Mantı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2021’e Kadar Tamamlanacak: 400 Yataklı Hastane Geliyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Haber 2018de yapılmış, 2021 de bitecek diye hala temel atmamışlar.

    Sene 2020 hala müjde haberleri yapıyorlar.

    Cevapla
Giriş Yap

Çapakçur Gazetesi - Bingöl Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin