Akbana: MÜSİAD Artık Sermaye Üssü

MÜSİAD Bingöl Şube Başkanı Ali Akbana, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen MÜSİAD 25.Olağan Genel Kongresi ve Genel Merkez Açılış Töreni ’ne katıldı.

MÜSİAD Bingöl Şube Başkanı Ali Akbana, yoğun katılımın sağlandığı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 25. Olağan Genel Kongresi ve Genel Merkez Açılış Töreni’ne ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

MÜSİAD’ın Türkiye’nin zor bir coğrafyada yazdığı hikayenin, serüveninin cevval bir parçası olduğunu belirten Akbana, ” MÜSİAD öyle zamanlar oldu ki hikayenin bizzat kendisidir. Nice imtihanlardan geçerek ulaştı bugünümüze. Yılmadı, Yoruldu lakin belli etmedi. Çünkü biliriz, inanmış ve adanmış insanların takatleri yüreklerindedir, dizlerinde değil. MÜSİAD her zorlu imtihanda, yüreklerinden gelen sesle ayıldı. ‘Durmak yok, Yola Devam’ dedi  ” ifadelerini kullandı.

Akbana, MÜSİAD’ın yeni dönemde, ülkesinin, tarihinin, değerlerinin, nesillerinin bekası ve salahiyeti için kültür, sanat ve spor alanlarında, eğitim alanında, sosyal sorumluluk ve mevzuat geliştirme alanlarında her zamankinden daha aktif ve daha sistematik çalışmak için tüm altyapı çalışmalarını tamamladığını dile getirdi.

MÜSİAD’ın artık, yatırım-ticaret-üretim ekseninde hem kendi sermayesini hem de üyelerinin sermaye güçlerini geliştirerek ve milli serveti çoğaltarak büyümeyi hedeflediğini belirten Akbana, “ Sadece hedefle olmaz, bu hedeflere yönelik paydaşlar, politikalar ve anlaşmalar gerekiyordu. MÜSİAD bugün, siyasetten bürokrasiye, sanattan ekonomiye, ticaretten sermayeye, diplomasiye kadar çok geniş bir yelpazede adeta bir danışma ve fikir edinme kurumu gibi algılanmaktadır. Yeni süreçte bu veri akışını çok daha işlevsel ve sürekli kılacak altyapı çalışmalarını tamamlıyor. Bu nedenle MÜSİAD Global ve MÜSİAD Yerel adını verdiğimiz yapılarını, MÜSİAD Ekonomik ve Ticari Saha mantığıyla çalıştıracak ” dedi.

Kamu, özel sektör ya da uluslararası kurum ve kuruluşlar nezdinde gelen ortaklık ya da birlikte çalışma tekliflerinin, kendilerini hem gururlandırdığını hem de cesaretlendirdiğini aktaran Akbana, bu modeli, MÜSİAD Paydaşlık ve Ortaklıklar Portalı diye tanımladıklarını aktardı.

SIRADAKİ HABER:  Mescid-i Aksa'da ilk cuma namazı kılındı

Ne Yapıyorsak Bu Ülke ve Geleceğimiz İçin

Akbana; “Neticede biz, MÜSİAD’ız. Biz, Türkiye’yiz. Ne yapıyorsak bu ülke için. Ne yapıyorsak geleceğimiz için. Ne yapıyorsak beraber. Bugün yerelde 81 ilde 87 noktada ve global ölçekte 94 ülkede 224 irtibat noktasında aktif bir sermaye platformu olmanın getirdiği, büyük bir sorumluluk vardır ” ifadelerini kullandı.

Akbana, yeni binanın ve 25. Olağan Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.