Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

Altınları, yastık altından çıkarın!

Ziraat Bankası “Evdeki altınlarınızı Ziraat’e getirmenin tam vakti” sloganıyla başlattığı çalışmayla vatandaşlara yatırım konusunda ciddi imkânlar sunuyor. Ziraat Bankası, vatandaşların yastık altındaki altınlarını değerlendirmek için Bingöl’de 25-26 Kasım’da altınları alacağını duyurdu.

Altınları, yastık altından çıkarın!
1.201
06 Kasım 2019 - 17:33

Ziraat Bankası “Evdeki altınlarınızı Ziraat’e getirmenin tam vakti” sloganıyla başlattığı çalışmayla vatandaşlara yatırım konusunda ciddi imkânlar sunuyor. Ziraat Bankası, vatandaşların yastık altındaki altınlarını değerlendirmek için Bingöl’de 25-26 Kasım’da altınları alacağını duyurdu.

Ziraat Bankası tarafından başlatılan çalışmayla vatandaşların yastık altındaki altınları hem değerlendirme, hem de güvence altına almak amacıyla bir çalışma başlattığını duyurdu.

Türkiye genelinde yapılan çalışmayla Ziraat Bankası Kültür Caddesindeki Bingöl Şubesinde de 25-26 Kasım için altınları alma takvimini belirledi.

Ziraat Bankası tarafından başlatılan çalışmayla Altınlarını Ziraat Bankası şubelerine götüren vatandaşlar, eksperlerce değeri hesaplanan yatırımlar altın hesabında gram cinsinden değerlendirilecek.

ALTINLAR GÜVENCE ALTINA ALINIYOR

Hesap masraf ücreti alınmayan Altın Mevduat Hesabını aynı zamanda isteyen nakde çevirebileceği gibi, isteyen Vadeli Altın Mevduat Hesabı’yla altınlarına altın katabiliyor.

Özelikle hırsızlık olaylarına karşı altınların güvence altına almayı da amaçlayan çalışmayla vatandaşların hem altını güvence altına alınıyor, hem de kaybolma riskini ortadan kaldırıyor.

KİRALIK KASA MASRAFINIZ OLMAZ

Öte yandan altınlarını yatırım amacıyla Ziraat Bankasına götüren vatandaşlar, kiralık kasa masrafı ödemeyeceği gibi, altınların değeri de güvenilir eksperler tarafından belirlenir ve hesaba kaydediliyor.

Altın mevduatı Ziraat Bankası güvencesinde saklanıyor, diyen vadeli altın mevduatıyla altınların değerine değer katabiliyor.

GÜN İÇERİSİNDE ALIM-SATIM İMKANI

Ziraat Bankası tarafından başlatılan çalışmanın içeriğine ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

Vadeli altın hesapları üzerinden gün içerisinde internet bankacılığı aracılığıyla alım-satım yapılması mümkündür. Ancak gün içerisinde en fazla 6 defa altın alım satım işlemi yapılabilir. Ayrıca yapılan her işlemde en fazla 3000 gram altın alım satımı gerçekleştirilebilir.

Bankacılık alanında düzenlenen yeni yönetmelik uyarınca vadeli hesaplara yatırılan altınlar sigorta kapsamında sayıldığından altınlarınızın çalınma ve kaybolma riski ortadan kalkacaktır.

ZİRAAT BANKASI ALTIN VAKTİ HESABI

Ziraat bankası “evdeki altınlarınızı Ziraat’e getirmenin tam vakti” sloganıyla duyurduğu Altın Vakti hesabı ile saf altın haricindeki altınların eksper tarafından değerlendirilerek nakde dönüştürülmesine veya hesaba yatırılmasına imkan veriyor. Ziraat Bankası altın vakti hesabının özellik ve avantajları şöyledir;

Ziraat Bankası altın vakti hesabına yatırılan altınlar tasarruf mevduat sigortası kapsamında olduğundan, normal hayat akışının getirdiği tehlikelerden korunmuş olur.

Düğünlerde, önemli günlerde takılan ancak çalınma riski ile karşı karşıya kalan mücevher tarzı altınların bir kasada bekletilmesi için gereken kira masrafından kurtulur.

Altın vakti hesabına yatırılan altınlar eksperler tarafından değerlendirildiğinden gerçek değeri üzerinden işlem görür. Altın vakti hesabına yatırılan altınlar için talep edilmesi halinde vadeli altın hesabı açılarak belirtilen süre içerisinde altınlar için faiz geliri elde edilebilir.

Ziraat Bankası Altın vakti hesabına yatırılmak için fiziki olarak verilen altınlar, daha sonra çekilmek istendiğinde fiziki olarak teslim alınamazlar. Bu altınlar talep tarihindeki TL değeri üzerinden hesap sahibine ödenir.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.