AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK

Genç’te Esnaf, öğretmen ve memurlardan oluşan çevre dostu gönüllüleri, çamlık alandan sonra bu kez de mesire alanlarını temizledi. Amaçlarının çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu belirten gönüllü çevreciler, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti

Genç Belediyesinden ekipman desteği alarak ‘Genç İçin bir Saat’ şiarıyla yola koyulan ve her Pazar günü temizlik çalışması yürüten çevre dostu gönüllüleri, bu hafta ilçe girişinde bulunan piknik alanında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Tüm kesimlerin takdirini kazanan temizlik çalışmalarının devam edeceğini belirten duyarlı vatandaşlar, temizlik konusunda herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini beklediklerini ifade etti.

“AMACIMIZ KİRLETMEME KONUSUNDA FARKINDALIK YARATMAK”

Amaçlarının çevreyi kirletmeme konusunda farkındalık yaratmak olduğunu ifade eden gönüllü çevreciler, “Maleesef ilçemizde çöp konusunda aşırı bir duyarsızlık söz konusu. Yaptığımız çalışma ile insanlarımızda çevre bilinci oluşturmak amacındayız. İnsanlarımızın doğaya karşı duyarlı olmasını istiyoruz. Yarınlara, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sağlıklı ve gelecek vaat eden bir doğa, çevre bırakmak adına doğaya sahip çıkmamız gerekiyor. İlçemizin hangi alanında bu tür kirli görüntü, doğayı tehdit edecek bölgeler tespit ettiğimizde o bölgeyi biran önce o atık maddelerden arındırmak için çalışma başlatacağız” dedi.

“GÖNÜLLÜ SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUZ”

Çevre kampanyası başlattıkları andan itibaren hem sosyal medyadan hem de ilçe kamuoyundan büyük bir takdir gördüklerini ancak kampanyaya katılım sağlayan kişi sayısının az olduğunu belirten gönüllüler, “İstiyoruz ki her Pazar günü tüm vatandaşlarımız Genç için bir saatlerini ayırsınlar ve çevre temizliği kampanyasına destek olsunlar. Biz inanıyoruz ki hem insanlarımız hem de belediye ekiplerimiz el ele verirsek pırıl pırıl bir Genç ortaya çıkacaktır. İnşallah bir sonraki hafta gerçekleştireceğimiz etkinlikte sayımız daha fazla artar ve daha çok alanı temizleriz” şeklinde konuştular.

SIRADAKİ HABER:  10 adrese operasyon, çok sayıda silah ele geçirildi : 12 gözaltı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.