Artvin’de Bingöl Otobüsüne Saldırı

Bingöl firmasına ait yolcu otobüsü, Artvin Terminali çıkışında seyir halindeyken kimlikleri belirsiz bir grup tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Edinilen bilgiye göre, olay Pazar günü 14.30 sularında Artvin Terminali çıkışında meydana geldi. Bingöl firmasına ait yolcu otobüsü terminal çıkışında seyir halindeyken kimliği belirsiz bir grubun taşlı saldırısına uğradı. Olayda şoför mahalline isabet eden taş nedeniyle muavin hafif şekilde yaralandı. Yolcular büyük panik yaşarken, yaralı muavin olay yerine gelen sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi. Firma yetkilileri olay sonrası yaptıkları açıklamada saldırının rakip firma tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti. Olayın duyulmasından ardından çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olayı kınadı.

‘‘OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’’

Şehit Aileleri Güvenlik Korucuları Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, ‘‘Artvin Otogarı çıkışında içinde yolcu bulunan Cesur Bingöl firmasına ait 10 kişinin taşlı sopalı saldırısına uğramış, otobüste maddi hasar meydana gelmiştir. Cesur Bingöl firmasına yapılan bu saldırıyı kınıyorum. Olayın faillerinin hak ettiği cezayı almalarını bekliyoruz. Bingöllüler vatanını milletini bayrağını seven insanlardır. Bingöllüler en az Artvinliler kadar vatanseverdir. İnsanlara yaşadıkları bölgeye ve etnik kökenine göre davranmak asla doğru değildir. Bu olayın takipçisi olup, hemşerilerimizin hakkını hukukunu sonuna kadar koruyacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.