Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

evde kal

Asılsız ‘Korona Virüs’ Paylaşımı Yapanlar Tespit Edildi

Sosyal medyada asılsız Korona Virüs paylaşımları ve terör propagandası yapan 1748 hesap tespit edildi.

Asılsız ‘Korona Virüs’ Paylaşımı Yapanlar Tespit Edildi
363
23 Mart 2020 - 15:47

Sosyal medyada asılsız Korona Virüs paylaşımları ve terör propagandası yapan 1748 hesap tespit edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından, sosyal medyada son 1 hafta içerisinde terör örgütü propagandası yapan, halkı kin, nefret, korku ve paniğe sürükleyen, yalan belge yayınlayarak algı operasyonu ve provakatif koronavirüs paylaşımı yapan toplam 1748 hesap hakkında çalışma yapıldı. Tespit edilen bu hesapların genelinin başta FETÖ olmak üzere PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü propagandası yaptıkları belirlendi.

SAHTE HESAPLAR ÜZERİNDEN ALGI YAPILIYOR

Tespit edilen hesaplar arasında son dönemde dünyayı etkisi altına alan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan, Türkiye’de de görülen Koronavirüs(COVID-19) ile ilgili olarak; algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef göstermeye yönelik 316 hesap tespit edildi.

İçişleri Bakanlığı, “COVID-19 ile alakalı paylaşım yapan 316 hesabın  içerisinde başta FETÖ olmak üzere diğer terör örgütlerine müzahir şahısların paylaşımlarının da bulunduğu belirlendi. Bu bağlamda anılan paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlem yapıldı” açıklamasında bulundu.


KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.