Belediye Binasının Temel Çalışmaları Başladı

İnönü Mahallesi TOKİ konutları karşısında bulunan askeri alan içerisinde yapılacak Belediye Yeni Hizmet Binasının temel kazma çalışmaları başladı.

2013 yılında Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan Bingöl Belediyesi Hizmet Binasının yıkımının ardından belediye birimleri farklı binalarda hizmet vermeye başlamıştı. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ ile Belediye Hizmet Binasının yenilenmesi konusunda yapılan anlaşma, bir önceki dönem Belediye Başkanı Yücel Barakazi tarafından iptal edilmişti. 1989 yılında dönemin Belediye Başkanı Selahattin Kaya döneminde başlatılan İnönü Mahallesi karşısında bulunana askeri alanın belediyeye devir çalışmaları Barakazi döneminde sonuçlanmıştı. Askeri alan içerinde yapılması kararlaştırılan Belediye Yeni Hizmet Binası yaklaşık 40 milyon TL bedelle 2018 yılında ihale edilmişti. Askeri alan içerisine yapılacak Belediye Yeni Hizmet Binasının temel kazma çalışmaları başladı.

Yüz günlük eylem planının da Belediye Yeni Hizmet Binası sürecine değinen Belediye Başkanı Erdal Arıkan şu ifadeleri kullanmıştı:  ‘‘35 dönümlük askere alana karşılık daha önce imzalanan protokol çerçevesinde bulunan 100 ünitelik lojman, ısı merkezi binası, kantin binası, nöbetçi gözlem kulesi ve ısı merkezi binası onarım işini yakın zamanda ihalesini gerçekleştirdik. Yüklenici firmayla sözleşme imzalanmasıyla birlikte işe başlanacak. Gerek bizim gerekse ilimiz için önem arz eden yeni belediye hizmet binamıza da biran önce başlamak için ek bir protokol imzaladık. Buna göre, hem askeri tesislere hem de belediye hizmet binamıza eş zamanlı başlayacağız. Herhangi bir aksilik olmaması durumunda yakın zamanda şantiye kurulumları gerçekleştirilecek. Askeri tesisler ve belediye hizmet binasında gecikmeye neden olan ödeneği temin ettik, planlamamızı yaptık. Bundan sonraki süreç, daha planlı, daha hızlı ve daha sağlıklı ilerletilecektir.’’ İfadelerini kullanmıştı.(Yusuf ELÇİ)

SIRADAKİ HABER:  Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.