Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

‘Bingöl, AK Partiye Verdiği Desteğin Karşılığını Alamadı’

AK Partinin 18 yıllık iktidarında Bingöl’ü yalnız bıraktığını söyleyen İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa: Bingöl iktidara verdiği desteğin karşılığını hiçbir zaman alamadı.

‘Bingöl, AK Partiye Verdiği Desteğin Karşılığını Alamadı’
419
15 Eylül 2020 - 16:13

AK Partinin 18 yıllık iktidarında Bingöl’ü yalnız bıraktığını söyleyen İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa: Bingöl iktidara verdiği desteğin karşılığını hiçbir zaman alamadı.

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, katıldığı bir canlı yayında Bingöl hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Kızılboğa açıklamasında, Bingöl’de yaşanan sorunlara değinirken, İYİ Parti olarak vatandaşlara yaklaşımları noktasında önemli konular hakkında konuştu.

“BİNGÖL İKTİDARA VERDİĞİ DESTEĞİN KARŞILIĞINI HİÇBİR ZAMAN ALAMAMIŞTIR”

AK Partinin 18 yıllık iktidarında Bingöl’ü yalnız bıraktığına vurgu yapan İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Biz Bingöl ’de herkese eşit mesafedeyiz. Yani şu mahalle senin bu mahalle benim ile bakmıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 83 milyon vatandaşını kendisine temsil hakkı ve yeri bulabileceği bir partide siyaset yapıyoruz. Herkesin partisiyiz. Biz burada sokağa çıkarken mahalle ayrımı, şu esnafa uğrayacağız bu esnafa uğramayacağız diye bir ayırım yapmıyoruz. Tabi vatan hainleri ile bizim hiçbir zaman aynı yolda, aynı çizgide yürümemiz söz konusu değil. AKP’nin 18 yıllık iktidarı ile Bingöl de en büyük desteği AKP aldı. Biz AKP’nin seçmeni ile de kavgalı değiliz. Dolayısı ile yaptığı doğrular vardır, doğrusunu takdir ediyoruz, destekliyoruz. Yaptıkları hizmetler vardır, Allah razı olsun, bu memleket için bu ülke için kim ne yapmışsa. Ama bunun yeterli olmadığını söylüyoruz” dedi.

“KİMSEYİ AYIRMADIK”

Kimseyi kendilerine oy vermedi diye ayırmadıklarına dikkat çeken Kızılboğa, “Bingöl’ deki insanlarımız hiçbir zaman hak ettiği hizmeti alamamıştır. Yani iktidara verdiği desteğin karşılığını alamamıştır. Şimdi biz o insanların derdi ile dertleniyoruz, acısını paylaşıyoruz, sevincini paylaşıyoruz, sorunlarını meclise grup başkan vekillerine, parti grubumuz aracılığı ile soru önergeleri, kanun teklifleri ile, ilgili bakanlıklara yazışmalarda bulunuyoruz. Parti olarak illimizdeki herkesin derdi ile dertleniyoruz. Kesinlikle bir ayrım yapmıyoruz. ‘Ya işte siz bize oy vermediniz, kardeşim kime oy verdiysen onun kapısına git’ böyle bir anlayışla gelmiyoruz ve böyle bir siyasette yapmıyoruz. Ben iyi partinin Bingöl İl Başkanıyım, Bingöl’ün sorunları ile ilgilenmek zorundayım. Bingöl’de insan ayırtmaksızın, kimin bir mağduriyeti var ise onun hakkını hukukunu da savunmak zorundayım. Yani bu şekilde siyaset yapıyoruz. Adamın acısını da sevincini de paylaşıyoruz.  Ama dediğim gibi Yani vatan hainlerine bizim kapımız her zaman kapılı idi yine kapalı” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİN BİNGÖL’DE TÜTEN BİR BACASI YOK”

Bingöl’de işsizlik oranlarının had safhaya çıktığını dile getiren Kızılboğa, “Bingöl halkı iktidara verdiği desteğin karşılığını alamadı demiştik. Bu kapsamda ilimizde en başta ekonomik sorun geliyor. Zaten ülkenin en büyük sıkıntısı bu. İşsizlik, zaten ülkenin rakamlarını görüyorsunuz. Yüzde 12-13 bandında ama bu seviye Bingöl’de yüzde 30 bandında diyebiliriz. Bingöl’de işsizlik had safhada. Bingöl’de istihdama yönelik hiçbir şey yok. Devletin bir tane tüten bacası yok. Gerçi ülkede ve Türkiye’de de tüten bacası kalmadı. İktidar tarafından tamamının başkalarına peşkeş çekildiler. Bingöl’ de yüzün üzerinde işçi çalıştıran beş tane işletme bulmazsınız. Bingöl nüfusunun yüzde 70’i geçmişte tarımla, hayvancılıkla geçimini sağlıyordu. O İnsanlar kimseye muhtaç değildi. İnsanlar birisi kapısına gittiği zaman muhtaç gittiği zaman onun derdine de derman olabiliyorlardı. Devlet özellikle AKP’nin yanlış tarım politikaları, ardından daha önce geçmişte tabi ki terör olayları, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın çocukları, evlatları dağa gitmesin diye kendi köyünü, evini barkını, bağını bahçesini bırakarak göç etmek zorunda kaldılar. Veren el iken alan el pozisyonuna düştü bu insanlar. Yani dün insanlara yardım eden insanlar bugün el açıyor. Nereden nereye geldiğimizi görün” şeklinde konuştu.

“BİNGÖL’DEKİ İNSANLAR DEVLETTEN ALDIKLARI YARDIM İLE GEÇİNİYOR, YANİ BU DA NE KADAR FAKİR BİR İL OLDUĞUNU GÖSTERİYOR”

Bingöl halkının her geçen gün fakirleştiğine de değinen İl Başkanı, “Bingöl’de bugün tarım ve hayvancılık yüzde 5 seviyelerine geriledi. Yani Bingöl’de istihdam yok. İnsanlarımız sezonluk gidip dışarda kazandığını kışın burada ailesini geçindirip işte altı ayda, üç ayda, beş ayda… Zaten son üç yıldır ekonomik krizden dolayı hiç iş bulmayan insanlar var. Yani insanlar evine bile ekmek götüremiyor. Kirasını ödeyemeyen insanlar var. Daha önce devlete bu kadar muhtaç değildi. Bugün Bingöl ’de yüzde kırkı sosyal yardımlaşmaya muhtaç. Devletten yardım alıyor. Yani Bingöl ’ün ne kadar fakir bir il olduğunu gösteriyor. Onun için Bingöl hak ettiğini alamadı. Yani istihdamı artırmadı” diye konuştu.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.