Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber

Bingöl’de Bitcoin İlgisi Arttı!

Google Trends verilerine göre, Bitcoin arama yoğunluğunun en çok arttığı ilk beş şehir arasında Bingöl’de yer aldı.

Bingöl’de Bitcoin İlgisi Arttı!
3.459
26 Haziran 2019 - 17:57

Google Trends verilerine göre, Bitcoin arama yoğunluğunun en çok arttığı ilk beş şehir arasında Bingöl’de yer aldı.

Bitcoin 17 ay sonra 12 bin dolar seviyesini aşarken kullanıcıların kripto paraya ilgisi de yine artış gösteriyor. Google Trends verilerine göre Türkiye’den ‘Bitcoin’ aramaları mayıs itibarıyla, Bitcoin fiyatının yükselişine paralel bir şekilde artmaya başladı. Aramaların ilk zirve yaptığı 12-18 Mayıs haftasından önceki hafta Bitcoin 5 bin 700 dolardan 7 bin 200 dolar seviyesine yükselmişti.

Haziran başında piyasadaki gerilemeyle ilgi biraz düştü. Ancak Bitcoin bugün 17 ay sonra ilk kez 12 bin doları aştı. Son 1 haftada bu yükselişe paralel bir şekilde arama yoğunluğunda önceki haftaya göre hızlı bir artış yaşandı.

Google Trends verilerinde bir diğer dikkat çeken veri ise Türkiye’de Bitcoin arama yoğunluğunun en çok arttığı şehirler oldu. Buna göre ilgi yoğunluğunun artışı bakımından son bir yılda, ilk 5 sırada Batman Hakkari, Iğdır, Diyarbakır ve Bingöl gibi kişi başı gelirin görece düşük olduğu şehirler yer alıyor.


EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.