Bingöllü ailelerden acı haber

Bingöllü ailelerden acı haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık iki deprem, birçok ilde ağır yıkımlara neden oldu. Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adana, Osmaniye, Hatay, Malatya, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da ağır yıkımlara neden olan depremde kurtarma faaliyetleri aralıksız sürüyor. Hava koşulları nedeniyle güçlükle sürdürülen kurtarma faaliyetlerinde artçı sarsıntılar da büyük risk oluşturuyor.

Yaşanan depremde binlerce bina yıkılırken, ölü ve yaralı sayısı da her geçen dakika yükseliyor. Gelen haberler arasında Bingöllü ailelerden de enkaz altına kalanların olduğu da belirtiliyor.

DİYARBAKIR’DAKİ BAYANCUK AİLESİNDEN ACI HABER

Depremden olumsuz etkilenen Diyarbakır’da da Bingöllü ailelerden enkaz altında kalanlar oldu. Diyarbakır Tesisler Kavşağı’ndaki yıkılan AK Bank Binası enkazında kalan Yusuf Can Bayancuk (21) ve Gözde Bayancuk (24) kardeşler ile halaları Hacire Bayancuk’un (47) cansız bedenleri enkazdan çıkarıldı. Cenazeler Diyarbakır Bağlar Yeniköy Mezarlığı’nda defnedilecek olup, taziye kurulmayacağı belirtildi.

Yıkılan binada bulunan Bingöllü hemşehrimiz Gaye Elhakan’a ise henüz ulaşılamadı.

MALATYA’DAKİ TURHAN AİLESİNDEN ACI HABER

Malatya’da ikamet eden Turhan ailesi enkaz altında hayata gözlerini yumdu. Et ve Süt Kurumu’ndan emekli Metin Turhan, annesi, eşi ve 3 çocuğu enkaz altında yaşama veda etti. Cenazeler henüz Malatya’da. Yapılacak işlemlerin ardından yakınlarına teslim edilecek cenazeler, Bingöl’de Mirzan Mahallesi mezarlığında defnedilecek. Taziye, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Selahattin-i Eyyubi Camii’nde kurulacak.

ADANA’DAKİ BAYINDIR ENKAZ ALTINDA

Adana merkez Barışmanço Bulvarındaki 4 bloklu bir sitenin 14 katlı 28 daireden oluşan bir bloğu çöktü. Burada ikamet eden Bingöllü Emekli Milli Eğitim Müfettişi Selahattin Bayındır (Bingöl Devlet Hastanesi Eski Başhekim Hasan Bayındır’ın ağabeyi), annesi ve eşi (Bingöl Spor eski takım kaptanı ve hocası Şevket Bozgan’ın ablası) enkaz altında kaldı.

Gelişmeleri ve kurtarma faaliyetlerini yerinde takip eden Bingöllü hemşehrimiz Ahmet Karaarslan; “Yıkılan tek blokta ikamet eden Bayındır ailemize şuana kadar ulaşabilmiş değiliz. Bölgede 15 tane bina yıkılmış vaziyette. Ekipler yoğun bir şekilde çalışıyor. Bingöl’den aile yakınları da geldiler şuan birlikteyiz. Henüz ailemize ulaşamadık ama Allah’tan ümit kesilmez. Bekleyişimiz sürüyor” dedi.

MALATYA’DA CİHAZA BAĞLI ENGELLİ GENÇ YARDIM BEKLİYOR

Deprem nedeniyle Fırat Mahallesi Azerbaycan Sk. TOKİ 5. Bölge MC-1/3 Kat: 9 Daire 39 Battalgazi/MALATYA adresindeki ikametinde mahsur kalan yüzde 99 engelli Bingöl İbrahim Ergunşah (26), nakledilmeyi bekliyor.

Haber Merkezi

Anlık gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz

Twitter

Facebook

Instagram

Bingöllü ailelerden acı haber

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin