”Facebook” BÜ’de "Fair Play Üniversiteler Kervanı" Paneli Düzenlendi -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

BÜ’de “Fair Play Üniversiteler Kervanı” Paneli Düzenlendi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Üniversitemiz BESYO tarafından ortaklaşa organize edilen “Fair Play Üniversiteler Kervanı” Enstitüler Konferans Salonunda düzenlendi.

BÜ’de “Fair Play Üniversiteler Kervanı” Paneli Düzenlendi
19 Nisan 2018 - 0:08 'de eklendi. 990 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Üniversitemiz BESYO tarafından ortaklaşa organize edilen “Fair Play Üniversiteler Kervanı” Enstitüler Konferans Salonunda düzenlendi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Üniversitemiz ortaklığıyla Fair Play Kervanı kapsamında Bingöl Üniversitesi’nde panel düzenlendi.

Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenen program, 11. Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması’nda dereceye giren eserlerin bulunduğu serginin ziyareti ile başladı. Konferans salonunda devam eden panele Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Ciftçi, Gençlik Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kılınçarslan, akademisyenler ve BESYO öğrencileri katıldı.

Panelistlerinin Türkiye Fair Play Komisyonu Başkanı ve Dünya Fair Play Birliği Yönetim Kurulu üyesi Erdoğan Arıpınar; olimpiyat komitesinden Murat Özbay, Remzi Yılmaz, Sevda Demirer, İsmail Akçay, Teoman Güray ve Ahmet Demir’in olduğu programa yoğun katılım sağlandı.

Panelde konuşan, Türkiye Fair Play Komisyonu Başkanı ve Dünya Fair Play Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar, projeye 4 yıl önce başladıklarını belirterek, ’’Türkiye’de herkes FairPlay’i sporda anlıyor. Aslında Fair Play bir yaşam tarzı. Yalnız spor yönü yok. Biz, Türkiye’de geleceğin spor adamları, antrenörlere ve spor organizatörlerine FairPlay’i anlatmaya karar verdik. Bununda yolunu bir kervan kurarak bütün üniversitelere sırayla ziyaret etmek istedik. 4’üncü sene sonunda çok şükür 40’ın üzerinde üniversiteyi tamamladık. Bu yıl da programımızda yeni üniversiteler var” dedi.

Daha sonra panelde söz alan konuşmacılar, slayt eşliğinde sunumlar yaptı. (Haber Merkezi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER