‘Büyük Bingölspor’, 1981 Ruhu İle Sahalara Geri Dönüyor

Bingöl’ün gençleri, uzun süredir faaliyet gösteren Bingöl Gençlikspor Spor Kulübünde yapılacak yeni değişiklikler ile Efsane Büyük Bingölspor ruhunu canlandırıp 1981 ruhu ile tekrar sahalara geri dönüyor.

Büyük Bingöl Spor, 1981 ruhu ile efsanesi Bingöl Gençliği tarafından yeniden sahalara dönüyor. 2009 yılında kurulan Bingöl Gençlik spor, yapılan değişikliklerle, Yeşil Beyaz renkleri ile Büyük Bingölspor adıyla sahalarda ter dökecek.

Sportif faaliyetler göstermek ve birlik beraberliği sağlamak için kurulan kulüp, 28 Ocak 2020 itibarı ile başvurusunu tamamlayarak 2020-2021 yılı sezonunda sahalara geri dönmek için gerekli prosedürleri yerine getirdi.

Eski 12 BingölSpor Başkanı Yunus Kaya Başkanlığında, Asbaşkan ve Eğitim-Kültür Sorumlusu Muhammet Özdemir, Teknik Sorumlu İlhami Tezel’den oluşan Büyük Bingölspor Spor Kulübü Yönetim Kurulu, geleneksel renklerini Yeşil-Beyaz olarak değiştirdi. Ayrıca kulüp logosunda ‘Bingölspor’ vurgusu kullanıldı

“EFSANE RUHU CANLANDIRMAK VE ŞEHRİN GENÇLERİNE ULAŞMAYA ÖNEM VERİYORUZ”

Konu hakkında açıklama yapan Kulüp Başkanı Yunus Kaya, “Büyük Bingölspor olarak ilk önceliğimiz altyapı olacağını belirterek 7-77’ye şehirde yaşayan herkese ulaşmayı hedefliyoruz ve Şehrimizin imkanlarının sportif imkanlarının çoğalması, kulübümüzün gençlerimizin destekleri ile şehre mal olması ve ilimizi temsil eden Kulübün kurulması fikrinin ortaya çıkmasından sonra kısa süre içerisinde organize olan gençlerimize hem maddi hem de manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“İLK HEDEF 3. LİG”

Kaya, “bölge takımlarının profesyonel futbol liglerinde mücadelelerine devam ederken, Güzel şehrimiz Bingöl’ün bir futbol takımının bu liglerde yer almamasından duyduğu üzüntü sonucu elimizi taşın altına koyduk. Büyük Bingölspor kulübüne ilk olarak takımın ismini değiştirerek Büyük Bingöl Spor Kulübü koyduk. Hedefini ise önce alt sıralardan uzaklaşmak sonrasında 3. Lig olarak belirledik” dedi.

SIRADAKİ HABER:  Bingöllü Milli atlet Yavuz Ağralı hem babasına yardım ediyor, hemde olimpiyatlara hazırlanıyor

Bingöl’ü sporda geçmişte olduğu gibi vizyona çıkartmayı hedefleyen ve şehrin de tam desteğiyle hareket edeceklerini belirten Asbaşkan Muhammet Özdemir, “Öncelikle bulunduğumuz ligden üst lige yükselmek. Güzide şehrimiz Bingöl’ün hedefi hiç bir zaman küçük olamaz. Bu takımı olması gereken yere getirmek ve daha üst liglerde oynatmak istiyoruz. Bu şehirde bu inanç olduğu sürece hedeflerimizi art arda gerçekleştireceğimiz aşikardır. Üst liglerde başarılı bir şekilde mücadele etmek için çıktığımız bu yolda yönetim olarak başarılı olacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.

Teknik Sorumlu İlhami Tezel ise, “Bir zamanlar B.Bingölspor 3.ligde ve 2. Ligde oynamış ve fırtınalar estirmişti, bizde o ruhu yakalamak adına çalışmalar yürütüp şehrimizi profesyonel liglerde temsil etmek istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.