TOKİ’de Sorunlar Bitmiyor

İnönü Mahallesi’nde yapılan yeni TOKİ binalarında sorunlar bitmiyor. Her geçen gün artan sorunlara ise vatandaşların tepkisi büyük… Devamı »

60 Hükümlüye ‘Hayata Dair’ Semineri

Bingöl Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, TEMA Vakfı ve BİNÇEVDER tarafından 60 hükümlüye yönelik ‘hayata dair’ semineri verildi. Devamı »

Kayıp Genç Bulundu

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Gerçekli köyünde ailesiyle birlikte yaşayan ve 6 gündür kendisinden haber alınamayan İrfan Bozateş (25) Ankara’da bulundu. Edinilen bilgilere göre, Genç ilçesine bağlı Gerçekli köyünde ailesiyle... Devamı »

Belediye ödemeleri PTT’den yapılabilecek

Bingöl Belediyesi ile Bingöl PTT Başmüdürlüğü arasında yapılan protokolle belediye veznelerinden yapılacak ödemler, artık PTT Bank şubelerinden de yapılabilecek. Devamı »

Açık Öğretim Sınav Yerlerinin Değişmesine Tepki

Karlıova ilçesinde daha önce yapılan açık öğretim sınavların Bingöl merkezde yapılmasına Karlıova Esnaf ve Sanatkârlar Odasından tepki geldi. Devamı »

Zaza Derneği’nden Seyfan Der’e Ziyaret

Bingöl Zaza Dil Kültür ve Tarih Derneği Başkanı İbrahim Bukan Seyfan Derneği’ni ziyaret etti. Devamı »

DİVA-SEN’den Sağduyu Çağrısı

DİVA-SEN Bingöl İl Başkanlığı son günlerde bölge ve ODTÜ’de yaşanan olaylar hakkında yaptığı yazılı basın açıklamasında sağduyu çağrısında bulundu. Devamı »

Karlıova’da Zincirleme Trafik Kazası

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde buzlanmadan dolayı zincirlenme trafik kazası meydana geldi. Devamı »

Yeni Öğretmenlere Seminer Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk tarafından, Bingöl’de mesleğe yeni başlayan öğretmenlere yönelik Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde seminer düzenlendi. Devamı »

“Doktor Yetersizliği ve Hasta Hakları Sorunları Ön Planda”

Bingöl Hasta Hakları ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Derneği (BİN-HASAD) yıllık raporunda Bingöl’deki hastanelerin durumu değerlendirildi. Raporda genel olarak hastanelerdeki doktor yetersizliği ve hastanelerde hastaların karşılaştıkları sorunlar ön plana çıktı. Devamı »