EFOR projesi değerlendirme toplantısı

EFOR projesi değerlendirme toplantısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bingöl’de İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Tokuş başkanlığında ortaokul ve lise müdürleriyle, Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik (EFOR) projesinin ara değerlendirme toplantısı yapıldı.

Meslek liseleri, Anadolu Liseleri ve proje okulları olarak üç farklı kategoride yapılan değerlendirme toplantılarında, öğrencilerin akademik başarılarındaki değişim, okullarda yürütülen çalışmalar ve projenin hedeflerinin gerçekleştirilme oranları ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tokuş, yaptığı açıklamada projenin ilk yıl belirtilen hedef göstergelerin üzerine çıktığını, bu yılın ikinci yarısı itibariyle de öğrencilerin akademik başarılarının geçtiğimiz yıllara kıyasla ciddi bir anlamda artış gösterdiğini belirtti.

Tokuş, projenin her aşamasını titizlikle takip edip, başarıyla yürütülmesini sağlayan öğretmenlere ve tüm eğitim çalışanlarına okul müdürleri nezdinde teşekkürlerini ileterek, aynı kararlılıkla devam etmeleri gerektiğini belirtti.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iki yıldan bu yana kentteki akademik başarıyı artırmak için LGS ve YKS sınavlarına hazırlanan 16 bin 875 öğrenciye, 18 tane ölçme ve değerlendirme sınavı uygulandı.

EFOR projesi değerlendirme toplantısı 1

Haber Merkezi

Anlık gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz

Twitter

Facebook

Instagram

EFOR projesi değerlendirme toplantısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin