Engelli hastalara Kimlik Kolaylığı

Genç İlçe Nüfus Müdürlüğü, yeni kimlik kartı çıkarmakta zorlanan engelli ve yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kimlik kartlarını yeniliyor.

Genç İlçe Nüfus Müdürlüğünden engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik başlatılan uygulama ile ilgili yapılan açıklamada, ‘‘İlçemizde hayata geçirilen gezici kayıt terminali uygulaması ile engelli ve ileri derecede yaşlı ya da yürümesinde sakınca olup Nüfus Müdürlüğümüze gelemeyen vatandaşlarımızın hanelerine; bilgisayar, yazıcı ve biyometrik veri okuyucuyu ve parmak izi içeren donanımımızla gidip yeni kimlik kartı için başvurularını alıyoruz. Başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları Ankara’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzce basılıp, PTT aracılığıyla hastalarımızın hanelerine teslim ediliyor.’’ denildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Genç Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Dolunay Kürü;

 

‘’İlçemiz Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden 1940 doğumlu M. Ali SAYİN isimli raporlu vatandaşımız ailesi vasıtasıyla yeni kimlik kartı için kurumumuza müracaat etti. Bizlerde memurlarımız ile birlikte hanesine gidip başvurusunu aldık. Vatandaşımız eskiden yaşadıkları sıkıntılar ile yeni uygulamanın kalitesini karşılaştırıp devletimize teşekkür etti. İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü olarak bu güzel hizmeti vermenin ve hemşerilerimizi memnun etmenin gururunu yaşıyoruz. ‘’dedi.

SIRADAKİ HABER:  İnşaat ipini file yapan çocuklar, futbol topuyla voleybol oynadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.