”Facebook” Engin’den YGS Şampiyonuna Ziyaret -Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri
Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

Engin’den YGS Şampiyonuna Ziyaret

Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, 4 puan türünde YGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya’yı evinde ziyaret ederek tebrik etti.

Engin’den YGS Şampiyonuna Ziyaret
31 Mart 2017 - 0:40 'de eklendi. 1363 Bingöl Çapakçur Gazetesi

Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, 4 puan türünde YGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya’yı evinde ziyaret ederek tebrik etti.

Kaya’yı evinde ziyaret eden Engin; Ailesini ve YGS Türkiye birincisi Ahsen Zeynep Kaya’yı üstün başarısından dolayı tebrik ederek, Bingöllü öğrencinin bu başarıyı elde etmiş olmasını çok önemsediğini belirtti. Engin, böyle bir başarının ilk kez elde edildiği belirterek Ahsen kızımız Bingöl’ün ve bizlerin gururu olduğunu söyledi.

Engin, “İlk defa bir öğrencimiz 2017 YGS’ye giren 2 milyon öğrenci arasından YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinden 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Bu son derece önemli ve sevindirici bir başarı bu başarıda emeği bulunan kızımızın ailesine ve öğretmenlerine canı gönülden teşekkür ediyorum. İl olarak elde ettiğimiz bireysel başarının, kolektif hale gelmesi en büyük arzumuzdur. Türkiye’nin yönetiminde söz sahibi olacak siz gençlerin, milli değerlerimize sahip çıkacak ve milletimize çağ atlatacak bilgileri üretecek hassasiyete sahip olması gerekmektedir” dedi.

Eğitimcilerin gençlere bir vizyon kazandırmak, misyon yüklemek ve hayata dair bir bakış açısı oluşturmak gibi önemli görevlerinin olduğunu vurgulayan Engin Kaya’ya gelecekle ilgili hedeflerini ve başarısını neye borçlu olduğunu sordu. Bunun üzerine Kaya, hedefinin Tıp Fakültesinde okumak olduğunu belirterek, başarısını düzenli çalışmasına, ailesinin ve öğretmenlerinin tam desteğine kitap okumaya borçlu olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürlü ve idarecilerinin de hazır bulunduğu ziyaretin sonunda Kadri Engin, gönüllerin şampiyonu olan YGS birincisine çeşitli hediyeler verdi. (Haber Merkezi)


Bir önceki haberimiz: YGS’de Türkiye Şampiyonu Oldu, Bingöl’ün Gururu Oldu - Bingöl Haber


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT


Yasal Uyarıdır:Çapakçur Gazetesi'nde yer alan içeriklerin her hakkı saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. Aksi durumda hukuki işlem başlatılır.

İnstagram hesabımızı takip ettiniz mi? Tıklayın: @capakcurgazete  
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER