Çapakçur Gazetesi Bingöl Haberleri

:Erdal Arıkan İle Seçim Söyleşisi: “Meclisle Uyum İçinde Çalışacağız”

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, seçildiği takdirde Bingöl Belediyesi Meclisi ile beraber Bingöl için uyum içerisinde çalışacaklarını söyledi. Arıkan, Bingöl için kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde hizmet kalitesini arttırmak için çalışacaklarını, seçildiği takdirde oluşturulacak müdürlükler konusunda da hassas davranacağını belirtti.

:Erdal Arıkan İle Seçim Söyleşisi: “Meclisle Uyum İçinde Çalışacağız”
1.242
06 Aralık 2018 - 9:27

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, seçildiği takdirde Bingöl Belediyesi Meclisi ile beraber Bingöl için uyum içerisinde çalışacaklarını söyledi. Arıkan, Bingöl için kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde hizmet kalitesini arttırmak için çalışacaklarını, seçildiği takdirde oluşturulacak müdürlükler konusunda da hassas davranacağını belirtti.

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, Piramit Cafe ve Restaurant’ta gazeteci Ahmet Boydaş ve Mesut Budraç’ın sorularını yanıtladı.

Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinin bundan 3 ay önce başladığını belirten Arıkan, ailesinin önce bu fikre sıcak bakmadığını, ancak adaylığının kesinleşmesinin ardından destek verdiğini belirtti. Arıkan, açıklamasında şunları söyledi:

“3 ay önce böyle bir fikir ortaya çıktı. Belediye başkanlığı ile ilgili kafamızda böyle bir niyet yoktu. Bazı dostlarımızdan, farklı yerlerden bize bu noktada ‘neden olmasın’ gibi görüşmeler oldu. Zamanla bir kamuoyu oluştuğunu fark ettik. Ailem ilk etapta böyle bir aday adaylığı düşüncesini olumsuz karşılaşmıştı. Kamuoyu ile oluşan ve her gün büyüyen baskı üzerimizde hissediliyordu. Sonunda işin içinde kendimizi görüp adım attık ve süreç başladı.”

“ANKETLERDEN DESTEK ALDIK”

Açıklamasında Bingöl Belediye Başkanlığı için Yusuf Coşkun’un da adının geçtiğini ancak seçim anketlerinde kendisinin ön plana çıktığını belirten Arıkan, “Yusuf Coşkun da bu ilin bir siyasetçisi. Genel merkez tarafından desteklenmesi durumunda kendisi de aday olabilirdi. Kamuoyunda bu da görüşülüyordu. Son hafta kendisinin de ismi öne çıktı. Genel merkez değerlendirdi, anketler yapıldı. Anketlere göre genel merkez ve siyasetçilerimizin karar verdiğini düşünüyorum. Anketlerde de olumlu bir destek aldık. Genel merkezimiz de en son yapılan anketleri değerlendirerek Cumhurbaşkanımıza sundular. İnşallah hayırlı olur temennisiyle aday adaylığımız kesinleşti. Anketler ve kamuoyu araştırmaları belirleyici oldu” dedi.

“HİZMETLERİ SUNACAKSAK, EN DOĞDU, EN SAĞLIKLI ŞEKİLDE SUNMAMIZ LAZIM”

Arıkan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“İdarecilik noktasında olan kim olursa olsun, sorumluluğu olan her insanın muhakkak iyi bir diyalog kurmaları gerekiyor vatandaşlarla. Bu bağ kurulmazsa, hizmetler de sağlıklı bir şekilde sunulamaz. Bunu başarmadığınız takdirde, halk nezdinde de görülemez. Bunları çok iyi bir şekilde dengelemek lazım… Hizmetleri sunacaksak, en doğdu, en sağlıklı şekilde sunmamız lazım. Ailem şu an bütün kesimleri ve çevreleriyle kenetlenmiş ve desteklemiş durumda. Bu desteği de hissediyoruz. Hiçbir yanlış uygulamaya izin vermeyeceğimizi, insanlara verdiğimiz değeri, kurduğumuz bağı çok önemli görüyoruz ancak çalışma disiplinimizden de taviz vermeyeceğiz. Kimseden bir yanlış uygulamayı bize kabul ettirmesine izin vermeyeceğiz. Yanlış olan bir uygulamanın da karşısında olacağımızı hissettireceğiz. İnsanlarla kurduğumuz sıcak diyalogun hizmetleri engellemesi noktasında müsaade etmeyeceğiz.”

“EN İYİ KADROYU OLUŞTURACAĞIZ”

“Belediye meclisini oluştururken, müracaat edenlerin içinden veya dışından en iyi kadroyu oluşturmak için gayret içinde olacağız. Henüz karar verdiğimiz bir durum yok. Buna karar verirken Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Fevzi Berdibek, İl Başkanımız ve teşkilatlarımızla ortak karar vereceğiz. Kapasite olarak hizmet noktasındaki durumları değerlendirerek karar vereceğiz. Müdürler için karar buradaki kadar geçerli olmayacak ama tavsiyelerini de dikkate alacağız. Müdürler konusunda en doğru kararı alacağım. Kadro noktasında çok hassas olacağız, müdürler noktasında da hassasiyet göstereceğiz. Sağlıklı işleyen, uyum içinde olan ve her an hizmet ile vatandaşı odaklayan, işini önemseyen kapasitesi yüksek bir kadro oluşturarak sahada olacağımızı belirtmek istiyoruz.”

“BÜTÇE ÇALIŞMALARINDA VATANDAŞI DİKKATE ALACAĞIZ”

“Şu anki mevcut yönetimin kendi bütçe planlaması hakkında bir şey söylemem doğru olmaz ancak bizim kendi uygulamamız, vatandaşa en fazla dokunabileceğimiz alanları dikkate alacağız. Ciddi olarak hassasiyet göstereceğiz. Vatandaşa daha fazla, kaliteli ve sağlıklı hizmeti sunmak için hassasiyet göstereceğimizin bilinmesini istiyorum.”

“KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN EN HIZLI VE EN DOĞRU ŞEKİLDE SONUÇ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

“Cumhurbaşkanımızın seçim manifestosunu açıklamasının ardından çalışmalara başlayacağız. Bu süreye kadar kendi seçim stratejimizi belirleyeceğiz. Projelerin hepsini ele alacağız. Kentsel dönüşüm devam eden bir projedir. Genel durumu hakkında mevcut yönetim söz konusudur. Bu sürece bir zarar gelmesini istemeyiz ancak en çok üzerinde büyük bir önemle duracağımız hizmet, kentsel dönüşümdür. Partimiz ve siyasetçilerimizle beraber, mağduriyetin önlenmesi ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için çözme iradesi ortaya koyacağız. Uyum içinde çalışmak çok önemlidir. Buradaki işin sorumluları, muhatapları ve destek almamız gereken kesimlerden halkımızdan görüş ve istişarelerde bulunarak onların da desteğini alarak, siyasetçilerimizin desteğini alarak en hızlı ve doğru şekilde sonuca nasıl gidebiliriz, bunu ortaya koyacağız. “

“YENİ İMAR ALANLARINA İHTİYAÇ VAR”

“Bingöl’ün yeni imar alanlarına ihtiyacı var. Şehir sıkışmış durumda. Trafik ve ulaşım sorunu var, park sorunlarımız var.  Yeni ticari alanların oluşturulması gerekiyor. Düşündüğümüz bazı projelerimiz var. Çevre yolunda zaman zaman kamuoyunda da duyuyoruz, mevcut bir yönetim var. Bu noktada bu konuyla ilgili henüz yetkisi olmayan, seçilmemiş bir belediye başkanı adayı olarak herhangi bir görüş belirtmem farklı polemikleri beraberinde getirir. Tek başıma karar verecek bir noktada da değilim. Meclisle uyumlu çalışacağız. İlimizin zarar ve menfaatleri doğrultusunda karar alacağız. Meclis ile uyumlu çalışacağız. Bu konu zarar ve faydalarıyla masaya yatırılarak, eğer seçildiğimiz takdirde meclise bırakacağız. Meclis ile beraber karar alacağız. “

“SOSYAL VE KÜLTÜREL BELEDİYECİLİK KONUSUNDA FAALİYETLER YÜRÜTECEĞİZ”

“Belediye sadece kendi yaptığı işlerle anılmayacaktır. Belediyenin kurum ve kuruluşlarla ilişkisini önemsiyoruz. En önemli paydaşlardan biri de üniversitedir. İnşallah büyük mahallelerimizde yeni gençlik merkezleri inşa edeceğiz, tam detaylarını ilerleyen zamanlarda açıklayacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler yürüteceğiz. Farklı projeleri hayata geçireceğiz. Üniversite ile belediyenin bu şehir için neler yapabiliriz, bunların mücadelesini vereceğiz. İşbirliğine her zaman açık olacağız.”

“ELEŞTİRİ NOKTASINDA AÇIK OLACAĞIZ”

“Basın, hizmetlerin hem sağlıklı yürütülmesinde, hem de vatandaşların bilgilendirilmesi noktasında önemli bir yere sahiptir. Haberin doğru bir şekilde yapılması sağlıklı olacaktır. Kulaktan dolma bilgilerle değil de, teyit edilip sağlıklı bir haberin veya pozitif eleştirinin yapılması daha sağlıklı olacaktır. Eleştiri noktasında açık ve memnun olacağız. Yanlışlarımızı görüp bunları ortadan kaldırmak için eleştiriye de açık olacağız.”

“İNSANI ÖNE ALACAĞIZ”

“İnsanı öne alacağız. İnsan merkezli bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız. İletişimi, diyalogu, halkın beklentilerini dikkate alan, vatandaş memnuniyetini öncelediğimiz bir anlayışla çalışacağız. İnsanların yaşam kalitesini arttırmayı düşünüyoruz. Yaşanabilir, huzurlu, refah düzeyi yüksek, gelişme kaydeden çalışmaları önemsiyoruz. Şeffaf, adaletli olacağız. Ekibimizle sahada olup, ayrım yapmadan çalışacağız. Her mahallemize, ihtiyaçları doğrultusunda hizmet edeceğiz. Belediyecilik noktasında her geçen gün üzerine daha çok şey koyulduğunu, insanların keyifle bu çalışmaları izlediğini, insanların mutlu yaşadığı bir şehir olmayı hedefliyoruz. Farklı fikir ve projesi olan herkese açık olacağız. Onlarla beraber birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, yaşanabilir güzel bir kent inşa etmeyi hedefliyoruz. İnsanlarımızın içinde olacağız. İnsanlarımızın mutluluğunu, memnuniyetini ölçeceğiz. Acil önceliklere dokunmak içi hızlı bir şekilde hareket edeceğiz. Asli görevlerin dışında, sosyal belediyecilik, vizyon belediyeciliği noktasında önemli projelerimizi de hayata geçireceğiz. Bu işin içine ilk günlerden hemen sahada olacağımızı ve bunu hissettireceğimizi belirtmek istiyorum. Bu anlayışla insanların hizmetinde olacağız.”

“PROJELERİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ”

“Projelerimizi de olgunlaştırdığımızın ardından paylaşacağız. Bu zorlu seçim sürecinde, aday adaylığı sürecinde bize gerek mesajlarıyla, telefonlarıyla arayıp soran halkımıza desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi borç biliriz. Sunacağımız hizmetlerimiz noktasında, burada doğup büyüyen bir kardeşleri olarak büyük bir özveri ile çalışacağımızı da belirtmek istiyorum.” (Haber: Servet AYİK)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
AnonimAralık 7, 2018 / 11:29 pmCevapla

3 ay önce Cevdet Yılmaz sana seni aday edecem dedi. Sende istifa edip müracaat ettin sonra Yusuf coşkun kendisi için bastırıp adaylığı aldı sende reşo ağa ya istifa ettirdiniz şimdi sahip çıkmıyorsunuz dedin reşo ağa amcası Cevdet Yılmaz’ı arayarak ya Erdal aday olur yoksa ben bdp den müracaat ederim dedi Cevdet Yılmaz’da Yusuf la konuştu sonra reis e çıktı tüm sorumluluk bende dedi seni ipinden tutup aday etti. Şimdi bu seçimden sonra ne sen nede Cevdet Yılmaz kalacak geçmiş olsun size

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Hakları Saklıdır. Lütfen Haberleri Kopyalamayınız. Sitemizden alınıp değiştirilen haberlerden Çapakçur Gazetesi Sorumlu Değildir. Gazetemiz Haber Ajanslarına abonedir.

porno izleporno indirsikiş izle

istanbul escortşişli escort

bolu bayan escort adiyaman bayan escort aydin bayan escort agri bayan escort kirsehir bayan escort aksaray bayan escort amasya bayan escort erzurum bayan escort bartin bayan escort batman bayan escort