Bingöl’de sessiz arife

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı sokaklar bom boş kaldı. Korona virüs (Covid-19) pandemisi tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23-26 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması... Devamı »

Bingöl Belediyesi’nden vatandaşlara bayram paketi

Bingöl Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi Bin 500 haneye içerisinde şeker ve kolonya yer alan bayram paketi dağıttı. Devamı »

Tilki yavrusu zannettiler, gerçek barınakta ortaya çıktı: Açlıktan bitkin düşmüşler

Bingöl’de hayvan otlatan bir kişi, bitkin olarak bulduğu tilki yavrusu zannettiği hayvanlara sahip çıkıp yetkililere ulaştırdı. Barınağa getirilen 2 yavrunun tilki değil kurt olduğu belirlenirken, açlıktan bitkin düşmeleri nedeniyle... Devamı »

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan “Serbest Kürsü” Programına konuk olacak

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan “Serbest Kürsü” Programına konuk olacak Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Güncel. TV ve Çapakçur Gazetesinin ortak yayın yaptığı, Mustafa Artan’ın sunduğu ‘Serbest Kürsü’... Devamı »

Çamura Saplanan İnek Kurtarıldı

Bingöl’de çamura saplanan ineği, itfaiye ekipleri 1 saatlik çalışmayla kurtardı. Devamı »

Evde kalanlara 2 bin adet kitap gönderildi

Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan "Evinde Kal Oku" kampanyası kapsamında talep eden 900 aileye 2 binden fazla kitap ulaştırdığı bildirildi. Devamı »

Sokağa çıkacak çınarlara belediyeden hijyen seti

Bingöl Belediyesi, belirli tarihler aralığında dışarı çıkacak olan 65 üstü vatandaşlara hijyen seti dağıtıyor. Başkan Arıkan; “Kıymetli büyüklerimizin daha sağlıklı ve huzurlu yaşamaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.  Devamı »

Başkan Arıkan, devam eden çalışmaları inceledi

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kentte yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları inceledi. Devamı »

Yoğun Noktalara Tıbbi Atık Kovaları Yerleştirildi

Bingöl Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında hastane önleri ile şehrin muhtelif noktalarına tıbbı maske ve tıbbi eldiven kovası yerleştirdi. Devamı »

İhtiyaç sahipleri için 30 dönüme nohut ekildi

Bingöl’de örnek bir çalışma yapan bir dernek ile belediye 30 dönümlük alana ihtiyaç sahipleri için nohut ekimi gerçekleştirdi. Devamı »