Çiftçilere Hibeli Yonca Tohumu Dağıtıldı

Bingöl Orman İşletme Müdürlüğünce Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında çiftçilere yüzde 80 hibeli 2 Ton yonca tohumunun dağıtımı gerçekleştirildi. Bingöl Orman İşletme Müdürü İbrahim Börü, yaptığı açıklamada “Çiftçilerimize... Devamı »

Rektör Çapak: “Öğrenciler olmadan kampüsün tadı tuzu yok”

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle uzun zamandır üniversiteden uzak kalan öğrenciler, mezuniyet fotoğrafı çektirmek için kampüse gelerek cübbeleri ile fotoğraf çektirdi. Öğrencileri mezuniyet cübbesi ile kampüste gören Rektör Prof. Dr.... Devamı »

Aydemir: “Milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, parti binası önünde yapılan basın açıklamasında “milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz” dedi.  Halkların Demokratik Partisi parti yönetimi, belediye ve il encümenleri,  parti... Devamı »

Vali Ekinci’ye ‘Dünya Çevre Günü’ Ziyareti

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa ve beraberindeki heyet, Bingöl Valisi Kadir Ekinci’yi ziyaret ettiler. Makamda gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Arslanboğa,... Devamı »

Bingöllü Milli atlet Yavuz Ağralı hem babasına yardım ediyor, hemde olimpiyatlara hazırlanıyor

Bingöllü 28 yaşındaki Milli Atlet Yavuz Ağralı, bir yandan babasıyla birlikte el arabasında ışkın satıyor bir yanda da Tokyo olimpiyatlarına hazırlanıyor. BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de çocukluğunda çobanlık, ayakkabı boyacılığı... Devamı »

Mehmetçik’ten bayılan serçeye can suyu

Bingöl’de göreve giden Mehmetçik, baygın halde bulduğu serçeyi verdiği can suyu ile sağlığına kavuşturdu. Olay, Bingöl Havalimanı önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 49. Komando Tugay... Devamı »

Şehir Dışından Bingöl’e Geldiler, Mezra Karantinaya Alındı

Şehir dışından Bingöl’de bir mezraya gelen 2 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, mezra karantina altına alındı. Alınan bilgilere göre, İstanbul’dan özel araçlarıyla Erzincan, Tunceli, Pülümür ve Nazmiye güzergahını... Devamı »

“Etkili ve geniş kapsamlı önlemler alınmaz ise…”

5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı yayımlayan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “etkili ve geniş kapsamlı önlemler alınmaz ise dünyamızdaki tüm canlı varlıklar ve ekosistem için yaşama şartları durmadan bozulmaya... Devamı »

“Bingöl ticari piyasası yok olmakla karşı karşıya kalabilir”

Bingöl’de esnaf ziyaretleri yapan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, “Yaptığımız ziyaretlerde gördük ki; tüm sektörlerde, bütün esnaflar ciddi zorluklar yaşamaktadırlar. Esnaflarımıza elle tutulur maddi destek sağlanmadığı takdirde Bingöl ticari... Devamı »

Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi

Bingöl’de Orköy projeleri kapsamında Doğankaya, Çatma ve Aşağı Yağmurlu köylerindeki çiftçilere 1 milyon TL süt sığırcılığı ve süt koyunculuğu kredi desteği verildiği bildirildi. 2020 yılı içerisinde Orköy Projeleri kapsamında... Devamı »