Vatandaşlar gök taşını aramaya çıktı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bazı köylerde vatandaşlar, düşen gök taşını aramaya çıktı. Bu akşam saatlerinde gökyüzünden düşen ve gök taşı olduğu değerlendirilen cisim Bingöl dahil Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Diyarbakır,... Devamı »

Aile içi ve kadına yönelik şiddet dünyada arttı, Türkiye’de düştü

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını döneminde, Türkiye’de yılın ilk 4 aylık döneminde meydana gelen kadın cinayetleri, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 36 oranında düştü. İçişleri Bakanlığından... Devamı »

En Çok Krediye Ulaşan İl Bingöl Oldu

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, “Bingöl’de krizi fırsata çevirmeliyiz. Kamu bankaları aracılığı ile hayata geçirilen krediler kapsamında TR1 bölgesinde en çok krediye ulaşan il... Devamı »

“Virüs Tek Bir Kişide Çıktı, Tüm Dünyaya Yayıldı”

Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Mehmet Emin Gündoğdu, vatandaşların bayramda tedbiri elden bırakmaması gerektiğini ifade ederek, “unutulmamalıdır ki virüs tek bir kişide çıkmış ve tüm dünyaya yayılmıştır. Tek... Devamı »

Cuma Karaaslan Serbest Kürsü’de – Yerli Tohumlar ve Bingöl’e Katkıları

Ziraat Mühendisi Cuma Karaaslan, ürettikleri yerli tohumları ve Bingöl’ü anlattı. Programı izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.  Devamı »

Bayramda nereler açık, nereler kapalı?

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’nin 81 ilinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 23,24,25,26 Mayıs’ta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının detayları da belli oldu. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine kısıtlama ile... Devamı »

Tilki yavrusu zannettiler, gerçek barınakta ortaya çıktı: Açlıktan bitkin düşmüşler

Bingöl’de hayvan otlatan bir kişi, bitkin olarak bulduğu tilki yavrusu zannettiği hayvanlara sahip çıkıp yetkililere ulaştırdı. Barınağa getirilen 2 yavrunun tilki değil kurt olduğu belirlenirken, açlıktan bitkin düşmeleri nedeniyle... Devamı »

Yetim ve Öksüz Çocuklar Unutulmadı

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2019 yılından itibaren yürütülen ‘Hayallerimiz Gerçekleşiyor’ adlı projenin 2. etabında il genelindeki yetim ve öksüz çocuklar ziyaret edildi. Devamı »

Yeni vaka sayısında düşüş yaşandı

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 44 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 140 olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir... Devamı »

Gelecek Partisi İl Yönetimi Belli Oldu

Gelecek Partisi Bingöl İl Kurucu Başkanı Muhittin Ağırbaş, partinin il kurucu yönetimini açıkladı. Gelecek Partisinin Bingöl İl Kurucu Başkanı Muhittin Ağırbaş, partinin il kurucu yönetimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.... Devamı »