Bayramda nereler açık, nereler kapalı?

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’nin 81 ilinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 23,24,25,26 Mayıs’ta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının detayları da belli oldu. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine kısıtlama ile... Devamı »

‘SÜTAŞ, Türkiye’ye Ses Getirecek’

Bingöl’de faaliyet gösteren basın-yayın organlarının temsilcileri ile bir araya gelen Vali Ali Mantı, “Bingöl’de Türkiye’de ses getirecek bir yatırımın olacağını bekliyoruz. SÜTAŞ yatırımı Bingöl’e geldiği zaman istihdamın daha da... Devamı »

İnşaat sektöründe ciro azaldı üretim arttı

TÜİK, bu yılın Ocak-Mart dönemine ait İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri verilerini açıkladı. Devamı »

Yarıyıl Tatili İçin Memleketine Giden Öğretmenler Çevre İllerde Kaldı

Yedisu ilçesinde dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı ilçede beyaz esarete neden oldu. Etkili olan kar yağışı dolayısıyla Yedisu'nun çevre iller ve tüm köy yolları ile bağlantısı kesilirken,... Devamı »

“Terörle Mücadele Ederken, Kalkınmayı Da İhmal Etmeyeceğiz”

Afyonkarahisar’da imzalanan Afyonkarahisar TSO ile Bingöl TSO arasında ‘kardeş oda’ protokolünde konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Bir taraftan terörle kararlı bir şekilde mücadele ederken, diğer taraftan kalkınmayı ve demokrasiyi... Devamı »

Caddeler Göle Döndü!

Hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle eriyen karlar, cadde ve sokakları göle çevirdi. Yolda yürüyemeyen vatandaşlar ise, duruma tepkili… Devamı »

6 Yaşındaki Çocuk İçin Seferberlik

Karın esaret altına aldığı Bingöl’de fenalaşan 6 yaşındaki çocuk için seferberlik ilan edildi. Karlı yolları aşarak, çocuğa ulaşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 3 saatlik çabanın ardından çocuğu hastaneye... Devamı »

‘Cuma Namazı’ Kararına Bingöl’den Destek

Bingöl’de faaliyet yürüten STK’lar, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamu mesaisinde yapılması kararlaştırılan ‘Cuma Namazı’ ayarlamasına destek verdi. STK’lar, geçte olsa alınan kararın olumlu olduğunu söyledi. Devamı »

HDP, Kaçırılan Asker ve Polis Ailelerini Kabul Etti

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, PKK'nın kaçırdığı asker ve polislerin ailelerini Meclis'te HDP Grup Yönetim Salonu'nda kabul etti. Baluken, PKK'nın kaçırdığı asker ve polislerin kurtarılması için çatışmaların ve operasyonların... Devamı »

“Üretim Bingöl’den, Alım Başka İlden”

Bingöl’de fidan ve süs bitkileri üretimi yapan firma olmasına rağmen ihtiyaçlar çevre illerden karşılanıyor. Devamı »