İçişleri’nden kafe, restoran, çay bahçeleriyle ilgili genelge

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, lokanta, restoran, kafe, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları gibi yerlerin 1 Haziran itibariyle belirlenen kurallar çerçevesinde saat 22.00’a kadar... Devamı »

Bingöl’de ihracat 43 bin dolar, ithalat 2 bin dolar oldu

Geçtiğimiz Nisan ayında Bingöl’de ihracat 43 bin dolar, ithalat 2 bin dolar olarak kayıtlara geçti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iller arasında bölgede en fazla ihracat Malatya’dan... Devamı »

Bingöl’de cuma namazı cami bahçelerinde ve terminal alanında kılındı

Bingöl’de cuma namazı camilerin bahçelerinde ve eski terminal alanında kılınırken, Genç ilçesinde de sosyal mesafe tedbirlerinin alındığı stadyumda kılındı. Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de bugün cuma namazıyla birlikte... Devamı »

Göktaşı Bingöl’e Düştü Mü? Düşmedi Mi?

Göktaşı düşünce o köy akıllara geldi, 5 yıl önce 40 araçlık para kazanılmıştı. 5 yıl önce yaklaşık 150 bin TL'lik göktaşı satan Mehmet Nezir Ergün, iddialı konuşup, göktaşının bu... Devamı »

Çiftçi Daha Rahat Sebze Ekebilecek

Fide dikim aparatı, sebzecilikte işgücü ve zaman tasarrufunun en önemli aktörü haline gelecek. Devamı »

Vatandaşlar gök taşını aramaya çıktı

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bazı köylerde vatandaşlar, düşen gök taşını aramaya çıktı. Bu akşam saatlerinde gökyüzünden düşen ve gök taşı olduğu değerlendirilen cisim Bingöl dahil Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Diyarbakır,... Devamı »

Valilikten İbadete Açılacak Camiler Hakkında Açıklama: Hangi Camiler Açılacak?

Bingöl Valiliği, ibadete açılacak camiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamada, İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereği 29 Mayıs 2020 Cuma gününden itibaren Bingöl’de aşağıdaki listede isimleri ve cemaat kapasitesi belirtilen cami... Devamı »

Bingöl Sessizliğe Büründü

Korona virüs tedbirleri kapsamında 81 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına uyulan Bingöl, sessizliğe büründü.  Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına ülke... Devamı »

Genç’te Yağan Dolu, Bahçelere Zarar Verdi

Bingöl’ün Genç ilçesinde etkili olan dolu nedeniyle bir köyde bağ ve meyve bahçeleri zarar gördü. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nün uyarısının ardından Bingöl’de yağış ve dolu etkisini gösterdi. Genç İlçesine... Devamı »

Kuşların yuva yaptığı kamyonetini kullanmıyor

Bingöl’de bir süt fabrikasının sevkiyat kamyonetine kuşlar yuva yapıp, yavrular doğunca, sahibi aracı çalıştırmama kararı aldı Bingöl’de bir süt fabrikasının sevkiyat kamyonetine, kuşlar yuva yapıp yavrulayınca, durumu fark eden... Devamı »