Aydemir: “Milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, parti binası önünde yapılan basın açıklamasında “milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz” dedi.  Halkların Demokratik Partisi parti yönetimi, belediye ve il encümenleri,  parti... Devamı »

Bingöllü Milli atlet Yavuz Ağralı hem babasına yardım ediyor, hemde olimpiyatlara hazırlanıyor

Bingöllü 28 yaşındaki Milli Atlet Yavuz Ağralı, bir yandan babasıyla birlikte el arabasında ışkın satıyor bir yanda da Tokyo olimpiyatlarına hazırlanıyor. BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de çocukluğunda çobanlık, ayakkabı boyacılığı... Devamı »

“Bingöl ticari piyasası yok olmakla karşı karşıya kalabilir”

Bingöl’de esnaf ziyaretleri yapan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, “Yaptığımız ziyaretlerde gördük ki; tüm sektörlerde, bütün esnaflar ciddi zorluklar yaşamaktadırlar. Esnaflarımıza elle tutulur maddi destek sağlanmadığı takdirde Bingöl ticari... Devamı »

Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi

Bingöl’de Orköy projeleri kapsamında Doğankaya, Çatma ve Aşağı Yağmurlu köylerindeki çiftçilere 1 milyon TL süt sığırcılığı ve süt koyunculuğu kredi desteği verildiği bildirildi. 2020 yılı içerisinde Orköy Projeleri kapsamında... Devamı »

Video: Bingöl’de sosyal mesafeli törenle 25 yeni iş makinesi hizmete girdi

Bingöl’de İl Özel İdaresinin araç filosuna dahil ettiği 25 adet iş makinesi sosyal mesafeli törenle hizmete girdi. Devamı »

“Genç İlçemiz Doğalgaz’a kavuşuyor. Peki Solhan?”

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, gündemdeki doğalgaz konusu hakkında açıklamalarda bulundu.   HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, açıklamasında “geçtiğimiz haftalarda Genç Belediyesi ile Doğugaz Dağıtım A.Ş.... Devamı »

Bingöl Üniversitesi’ne iki bölüm daha kazandırıldı

Bingöl Üniversitesi’nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile İç Mekân Tasarımı bölümlerinin açılması talebi YÖK tarafından onaylandı. Açılan iki bölüm de önümüzdeki dönemde öğrenci alabilecek. Son dört yılda 100’e yakın... Devamı »

Esnaf sayısı arttı, çiftçi sayısı azaldı

İstatistiklere göre Bingöl son 1 yılda Türkiye’de esnaf sayısının en hızlı arttığı, çiftçi sayısının ise en hızlı azaldığı illerden biri oldu. Devamı »

1 yılda 444 ölümlü – yaralamalı kaza meydana geldi

Bingöl’de 2019 yılında 444 adet ölümlü yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 6 kişi öldü, 924 kişi yaralandı. Devamı »

Bingöl’de dezenfekte çalışmaları sürüyor

Bingöl Belediyesi tarafından kentte başlatılan dezenfekte çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğü bildirildi. Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de Korona virüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele sürüyor. Kent merkezindeki tedbirler almaya... Devamı »