BÜ’de Tarımsal ve Hayvansal Üretime Tam Gaz Devam

Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi, tarımsal üretimi arttırma ve özellikle ucuz protein ihtiyacını karşılamak için kanatlı hayvan yetiştiriciliği çalışmalarına başladı. Devamı »

Solhan’da Öğrenciler tiyatro ile tanıştı

Bingöl’ün Solhan İlçesi’ne bağlı bir beldede eğitim gören öğrenciler, ilk kez tiyatro izleme şansı buldu.  Devamı »

Doğu Anadolu Birincisi Bingöl

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca’yı anmak, onu gelecek nesillere daha iyi aktarmak, Nasreddin Hoca’nın bilge kişiliğini, ulemalığını anlatabilmek ve onu tüm dünyaya daha iyi tanıtabilmek amacıyla düzenlenen... Devamı »

Bingöllü Öğrenciler Karabük’ten Ayrıldı

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bingöl ilinden Karabük’e giden ilk grup, törenle Bingöl’e uğurlandı.  Devamı »

“Bingöl Balının Kalitesi, endemik bitkilerden kaynaklanıyor”

Arı ve arı ürünleri ve endemik bitkiler alanında destek alan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada “Bingöl balının kalitesi, endemik bitkilerden kaynaklanıyor”... Devamı »

Üniversite’ye Girişte Yeni Sistem Açıklandı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte yeni sistemin ayrıntılarını canlı yayında açıkladı.  Giriş sınavının yeni adı “Yükseköğretim Kurumları Sınavı” oldu. Devamı »

‘Eğitim ve Gençlik Merkezi’ Projesi Düzenlendi

Bingöl’de, İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından hazırlanan "Eğitim ve Gençlik Merkezi" projesi hayata geçirildi. Devamı »

Eğitim Sen’den ‘10 Ekim’ Açıklaması

Eğitim Sen Bingöl Şubesi tarafından, 10 Ekim 2015’te Ankara Tren Garında yaşanan bombalı saldırı ile ilgili yapılan açıklamada, “katliamın üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen, kalbimizdeki acı, yüreğimizdeki sancı... Devamı »

“Yanık Ünitesi Talep Ediyoruz”

Karlıova İlçesi’nde 8 yaşındaki çocuğun elektrik çarpması olayının ardından açıklamalarda bulunan Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, Türkiye’de sadece 30 ilde yanık ünitesinin olduğunu, Bingöl’de bulunmadığını ve yetkililerden ünitenin... Devamı »

Bilim Ve Sanat Merkezinde “Bilim Söyleşileri” Düzenlendi

Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi tarafından “Bilim Söyleşileri” kapsamında düzenlenen “Öteki Matematik” konulu söyleşiye katılarak “Dokunulabilir Matematik” Sergisini gezdi. Devamı »