Birçok ilden görülen gök taşı ile ilgili açıklama: “Bunun meteor olduğu kesin”

Birçok ilden görünen ve gök taşı olduğu değerlendirilen cismin düştüğü an vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla görüntülenmişti. Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan... Devamı »

18 yaşındaki genç için ‘panzehir’ operasyonu

Bingöl’de zehirli yılan tarafından ısırılan genç çevre illerden panzehir temin edilemeyince Erzurum’a sevk edildi. Zehirlenen gence 6 saatlik bir çalışma neticesinde panzehir bulunarak tedavi altına alındı. Tedavi süreci devam... Devamı »

Meteoroloji uyardı: Doğu Anadolu Bölgesinde kuvvetli sağanak

Hava sıcaklığının mevsim normalleri altında seyredeceği Doğu Anadolu Bölgesinde yerel olarak kuvvetli yağış bekleniliyor. Devamı »

Hangi şehirlere giriş – çıkışlar var?

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine şehir giriş ve çıkış tedbirlerine ilişkin genelge gönderdi. Devamı »

DAP Bölgesi Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Toplantısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İdaresi ile Kalkınma Ajansları arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı. Devamı »

Doğu’da sıcaklık sıfırın altına düştü

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kesimlere kar yağmasının ardından Ardahan ve Kars'ta sıcaklık sıfırın altına düştü. Devamı »

Bingöl’deki Camii sayıları açıklandı

Ülkede en çok sayıda caminin bulunduğu il İstanbul olurken, en az sayıda cami varlığı bulunan iller Iğdır, Kilis, Yalova ve Tunceli olarak kaydedildi. Bingöl’de ise, 598 camiinin bulunduğu belirtildi. Devamı »

Sokak satıcılarına operasyon: 322 gözaltı

Aralarında Bingöl’ün de bulunduğu 53 ilde son 1 haftada sokak satıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda toplam 322 şüpheli gözaltına alındı. Devamı »

Liselerarası FUTSAL maçında öğrenciler arasında gerginlik 

Erzurum’da oynanan liselerarası futsal karşılaşmasında öğrenciler arasında yaşanan gerginlik üzerine polis ekipleri duruma müdahale etti.  Devamı »

Markalaşıyoruz

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) eylül ayı iller marka başvuru dağılımını paylaştı. Buna göre kuruma Bingöl’den, önceki yıllara göre artışla yılın ilk 9 ayında 47 başvuru yapıldı. Devamı »