Vali Ekinci’ye ‘Dünya Çevre Günü’ Ziyareti

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa ve beraberindeki heyet, Bingöl Valisi Kadir Ekinci’yi ziyaret ettiler. Makamda gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Arslanboğa,... Devamı »

Hayatını kaybedenlerin sayısı 20’nin altına düştü

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte korona virüs nedeniyle 18 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 648 olduğunu açıkladı. Bugün 57 bin 829 test yapılırken, 930 yeni vaka... Devamı »

Son Depremler: Malatya’da 5.0 büyüklüğünde deprem

Malatya’nın Pütürge ilçesinde 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat 21.06’da merkez üssü Malatya’nın Pütürge ilçesinde olan 5.0 büyüklüğünde... Devamı »

Mescid-i Aksa’da ilk cuma namazı kılındı

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan Mescid-i Aksa’nın açılmasının ardından ilk cuma namazı kılındı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle tedbir amacıyla yaklaşık... Devamı »

PKK’ya ait toprağa gömülü çok sayıda mühimmat yakalandı

Bingöl Merkez İlçe kırsalında PKK’ya ait el Bombası, mühimmat ve çok sayıda malzeme ele geçirildi. Devamı »

Çiftçilere 1 milyon TL kredi desteği verildi

Bingöl’de Orköy projeleri kapsamında Doğankaya, Çatma ve Aşağı Yağmurlu köylerindeki çiftçilere 1 milyon TL süt sığırcılığı ve süt koyunculuğu kredi desteği verildiği bildirildi. 2020 yılı içerisinde Orköy Projeleri kapsamında... Devamı »

Diyanet İlk Günden Kira İstedi: “Esnafın Gırtlağına Yapıştılar”

Diyanet Vakfı’na ait dükkanlarda kiracı olan esnaf, kepenk açar açmaz biriken kiralarla karşılaştı. ESOB Başkanı Ali Bayram ‘daha ilk günden esnafın gırtlağına yapıştılar’ dedi. Mart ayından itibaren kahvehaneler, düğün... Devamı »

Aydemir’den Meclise ‘Tırtıl’ Önergesi

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması üzere Bingöl’deki ‘tırtıllar’ ile ilgili soru önergesi verdi. Aydemir, önergesinde... Devamı »

Video: Bingöl’de sosyal mesafeli törenle 25 yeni iş makinesi hizmete girdi

Bingöl’de İl Özel İdaresinin araç filosuna dahil ettiği 25 adet iş makinesi sosyal mesafeli törenle hizmete girdi. Devamı »

Prof. Dr. Çapak Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin editörlüğünü yaptı

Daha önce, yine Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı tarafından basılan pek çok önemli eserin editörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Çapak, Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin de editörlüğünü yaptı. Kitabın hazırlayanlar kısmında... Devamı »