Aydemir: “Milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, parti binası önünde yapılan basın açıklamasında “milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz” dedi.  Halkların Demokratik Partisi parti yönetimi, belediye ve il encümenleri,  parti... Devamı »

Bingöllü Milli atlet Yavuz Ağralı hem babasına yardım ediyor, hemde olimpiyatlara hazırlanıyor

Bingöllü 28 yaşındaki Milli Atlet Yavuz Ağralı, bir yandan babasıyla birlikte el arabasında ışkın satıyor bir yanda da Tokyo olimpiyatlarına hazırlanıyor. BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de çocukluğunda çobanlık, ayakkabı boyacılığı... Devamı »

“Bingöl ticari piyasası yok olmakla karşı karşıya kalabilir”

Bingöl’de esnaf ziyaretleri yapan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, “Yaptığımız ziyaretlerde gördük ki; tüm sektörlerde, bütün esnaflar ciddi zorluklar yaşamaktadırlar. Esnaflarımıza elle tutulur maddi destek sağlanmadığı takdirde Bingöl ticari... Devamı »

Diyanet İlk Günden Kira İstedi: “Esnafın Gırtlağına Yapıştılar”

Diyanet Vakfı’na ait dükkanlarda kiracı olan esnaf, kepenk açar açmaz biriken kiralarla karşılaştı. ESOB Başkanı Ali Bayram ‘daha ilk günden esnafın gırtlağına yapıştılar’ dedi. Mart ayından itibaren kahvehaneler, düğün... Devamı »

Prof. Dr. Çapak Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin editörlüğünü yaptı

Daha önce, yine Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı tarafından basılan pek çok önemli eserin editörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Çapak, Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin de editörlüğünü yaptı. Kitabın hazırlayanlar kısmında... Devamı »

Arılarda zahmetli oğul toplama dönemi başladı

Bingöl’de arıların oğul verme dönemiyle, ağaçlar ve kayalıklara yerleşen yavruların zahmetli bir şekilde yeni kovanlara alınması başladı. Bingöl’de arıcılıkla uğraşanlar, arıların oğul verme mevsimiyle birlikte tatlı bir telaş yaşamaya... Devamı »

Trafik kazası: 4 yaralı

Bingöl’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil şarampole uçtu, 4 kişi yaralandı. Kaza, Bingöl-Erzurum karayolu Karlıova Çiftlik köyü mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A.N. idaresindeki 23 HH 842 plakalı... Devamı »

Bingöl’de dezenfekte çalışmaları sürüyor

Bingöl Belediyesi tarafından kentte başlatılan dezenfekte çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğü bildirildi. Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de Korona virüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele sürüyor. Kent merkezindeki tedbirler almaya... Devamı »

Vali Ekinci: “Rabbim Bizleri Bir Daha Camisiz ve Cemaatsiz Bırakmasın”

Cuma Namazı öncesinde daha önceden belirlenmiş farklı cami bahçelerini ziyaret ederek buralarda alınan tedbirleri ve hazırlıkları yerinde inceleyen Vali Kadir Ekinci, “Rabbim Bizleri Bir Daha Camisiz ve Cemaatsiz Bırakmasın”... Devamı »

Bingöl’de ihracat 43 bin dolar, ithalat 2 bin dolar oldu

Geçtiğimiz Nisan ayında Bingöl’de ihracat 43 bin dolar, ithalat 2 bin dolar olarak kayıtlara geçti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Malatya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iller arasında bölgede en fazla ihracat Malatya’dan... Devamı »