Aydemir: “Milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, parti binası önünde yapılan basın açıklamasında “milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz” dedi.  Halkların Demokratik Partisi parti yönetimi, belediye ve il encümenleri,  parti... Devamı »

Bingöllü Milli atlet Yavuz Ağralı hem babasına yardım ediyor, hemde olimpiyatlara hazırlanıyor

Bingöllü 28 yaşındaki Milli Atlet Yavuz Ağralı, bir yandan babasıyla birlikte el arabasında ışkın satıyor bir yanda da Tokyo olimpiyatlarına hazırlanıyor. BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de çocukluğunda çobanlık, ayakkabı boyacılığı... Devamı »

“Etkili ve geniş kapsamlı önlemler alınmaz ise…”

5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı yayımlayan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “etkili ve geniş kapsamlı önlemler alınmaz ise dünyamızdaki tüm canlı varlıklar ve ekosistem için yaşama şartları durmadan bozulmaya... Devamı »

Diyanet İlk Günden Kira İstedi: “Esnafın Gırtlağına Yapıştılar”

Diyanet Vakfı’na ait dükkanlarda kiracı olan esnaf, kepenk açar açmaz biriken kiralarla karşılaştı. ESOB Başkanı Ali Bayram ‘daha ilk günden esnafın gırtlağına yapıştılar’ dedi. Mart ayından itibaren kahvehaneler, düğün... Devamı »

(Yayında) Serbest Kürsü: Bingöl AKUT İl Temsilcisi Ahmet Ateş

AKUT Bingöl Ekip Lideri Ahmet Ateş, Çapakçur Gazetesi ile Bingöl Güncel TV’nin hazırladığı, Mustafa Artan’ın sunduğu Serbest Kürsü programına konuk oldu. Devamı »

Berdibek, Solhanspor’a Salon Müjdesi Verdi

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Bingöl’ün voleybol temsilcisi olarak mücadele eden Solhan Spor’un maçlarının oynanacağı Spor Salonunda kapasite artırımının yapılıp tadilat edileceği müjdelendi. 2013-14 sezonundan buyana Türkiye... Devamı »

Prof. Dr. Çapak Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin editörlüğünü yaptı

Daha önce, yine Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı tarafından basılan pek çok önemli eserin editörlüğünü yapan Prof. Dr. İbrahim Çapak, Tercüme-i Burhân-ı Gelenbevî’nin de editörlüğünü yaptı. Kitabın hazırlayanlar kısmında... Devamı »

İŞGEM yolu aydınlatıldı

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Bingöl merkezinde yatırım planları dahilinde gerçekleştirdiği aydınlatma çalışmaları kapsamında İŞGEM yolunu aydınlattı. Fırat EDAŞ, Sorumluluk bölgesi Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli’de kaliteli ve kesintisiz enerji... Devamı »

Trafik kazası: 4 yaralı

Bingöl’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil şarampole uçtu, 4 kişi yaralandı. Kaza, Bingöl-Erzurum karayolu Karlıova Çiftlik köyü mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A.N. idaresindeki 23 HH 842 plakalı... Devamı »

Bingöl’de dezenfekte çalışmaları sürüyor

Bingöl Belediyesi tarafından kentte başlatılan dezenfekte çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğü bildirildi. Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de Korona virüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele sürüyor. Kent merkezindeki tedbirler almaya... Devamı »