Bakan Koca: ‘Artan test sayısına rağmen yeni vaka sayısı binin altında’

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 27 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 276 olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Artan test sayısına rağmen yeni vaka... Devamı »

Yetim ve Öksüz Çocuklar Unutulmadı

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2019 yılından itibaren yürütülen ‘Hayallerimiz Gerçekleşiyor’ adlı projenin 2. etabında il genelindeki yetim ve öksüz çocuklar ziyaret edildi. Devamı »

Günler Sonra İlk Kez Çıktılar

Korona virüs salgını dolayısıyla uygulanan kısıtlama nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar bugün saat 11.00- 15.00 saatleri arasında sokağa çıktı.  Korona virüs nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen... Devamı »

Vali Ekinci’den Bingöllülere Uyarı: “11-15 Saatleri Arasında…”

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, genelge ile 10 Mayıs’ta dışarı çıkabilecek olan 65 yaş üstü vatandaşlar için paylaştığı mesajında, “kıymetli büyüklerimize saygı ve hürmet adına; yarın saat 11:00-15:00 arasında lütfen... Devamı »

Bingöl’deki Kuyumcularla İlgili Karar Açıklandı

Bingöl İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca gerçekleştirilen olağanüstü görüşmede kentteki kuyumcuların çalışmaları değerlendirildi. Toplantıda, kentteki kuyumcuların 11 Mayıs'tan itibaren rutin çalışmalarına devam edebileceği kararı alındı. Devamı »

“Asgari Ücretteki Vergi Adaletsizliği Giderilsin”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Bingöl İl Başkanı Abdulmecit Akdemir, Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliklerinin... Devamı »

Uluslararası ‘Modern Çağda Gençliğin Anlam Arayışı’ Sempozyumu Sona Erdi

Bingöl Üniversitesi, büyük bir organizasyona daha imza attı. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından 60’tan fazla akademisyen, araştırmacı ve çok sayıda rektörün konuşmacı olarak katıldığı; “Modern Çağda Gençliğin Anlam... Devamı »

Solhan Yolunda Trafik Kazası: 2 Yaralı

Bingöl'de otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı. Devamı »

Okul pansiyonuna kitaplık kurdular, kitap desteği bekliyorlar 

Bingöl’ün Solhan ilçesinde yatılı bir lisenin pansiyonuna kitaplık kurulurken, kitap desteği için de kampanya başlatıldı. Devamı »

81 İle Yazı Gönderildi, Kurala Uymayanlar Yandı!

Bakanlık 81 ile gönderdi! İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda artık jandarma dahil resmi ve sivil polis ekipleri, kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazabilecek. Devamı »