Aydemir: “Milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, parti binası önünde yapılan basın açıklamasında “milletvekillikleri düşürülen partililerimize yapılan hukuksuzlukları kabul etmiyoruz” dedi.  Halkların Demokratik Partisi parti yönetimi, belediye ve il encümenleri,  parti... Devamı »

Bingöllü Milli atlet Yavuz Ağralı hem babasına yardım ediyor, hemde olimpiyatlara hazırlanıyor

Bingöllü 28 yaşındaki Milli Atlet Yavuz Ağralı, bir yandan babasıyla birlikte el arabasında ışkın satıyor bir yanda da Tokyo olimpiyatlarına hazırlanıyor. BİNGÖL (İHA) – Bingöl’de çocukluğunda çobanlık, ayakkabı boyacılığı... Devamı »

“Etkili ve geniş kapsamlı önlemler alınmaz ise…”

5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı yayımlayan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “etkili ve geniş kapsamlı önlemler alınmaz ise dünyamızdaki tüm canlı varlıklar ve ekosistem için yaşama şartları durmadan bozulmaya... Devamı »

“Bingöl ticari piyasası yok olmakla karşı karşıya kalabilir”

Bingöl’de esnaf ziyaretleri yapan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, “Yaptığımız ziyaretlerde gördük ki; tüm sektörlerde, bütün esnaflar ciddi zorluklar yaşamaktadırlar. Esnaflarımıza elle tutulur maddi destek sağlanmadığı takdirde Bingöl ticari... Devamı »

Diyanet İlk Günden Kira İstedi: “Esnafın Gırtlağına Yapıştılar”

Diyanet Vakfı’na ait dükkanlarda kiracı olan esnaf, kepenk açar açmaz biriken kiralarla karşılaştı. ESOB Başkanı Ali Bayram ‘daha ilk günden esnafın gırtlağına yapıştılar’ dedi. Mart ayından itibaren kahvehaneler, düğün... Devamı »

(Yayında) Serbest Kürsü: Bingöl AKUT İl Temsilcisi Ahmet Ateş

AKUT Bingöl Ekip Lideri Ahmet Ateş, Çapakçur Gazetesi ile Bingöl Güncel TV’nin hazırladığı, Mustafa Artan’ın sunduğu Serbest Kürsü programına konuk oldu. Devamı »

Arılarda zahmetli oğul toplama dönemi başladı

Bingöl’de arıların oğul verme dönemiyle, ağaçlar ve kayalıklara yerleşen yavruların zahmetli bir şekilde yeni kovanlara alınması başladı. Bingöl’de arıcılıkla uğraşanlar, arıların oğul verme mevsimiyle birlikte tatlı bir telaş yaşamaya... Devamı »

Esnaf sayısı arttı, çiftçi sayısı azaldı

İstatistiklere göre Bingöl son 1 yılda Türkiye’de esnaf sayısının en hızlı arttığı, çiftçi sayısının ise en hızlı azaldığı illerden biri oldu. Devamı »

Restoran, lokanta, kafe gibi yeme-içme hizmeti sunan işletmeler nasıl önlem alacak?

Yeni korona virüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında restoran, lokanta, kafe, pastane, börekçi, tatlıcı ve içerisinde yeme-içme hizmeti sunan işletmelerde alınması gereken önlemler rehberi yayımlandı. Dünya Sağlık... Devamı »

Gili: “İsrail Hesap Vermeli”

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı ve Gazze Gazisi Muhittin Gili, “Mavi Marmara davasını unutmadık ve unutturmayacağız. İsrailin tüm dünyanın gözleri önünde yaptığı tüm... Devamı »