Aydemir’den Meclise ‘Tırtıl’ Önergesi

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlanması üzere Bingöl’deki ‘tırtıllar’ ile ilgili soru önergesi verdi. Aydemir, önergesinde... Devamı »

Yayın: Ahmet Ateş, Konuğumuz Oldu

AKUT Bingöl Ekip Lideri Ahmet Ateş, Çapakçur Gazetesi ile Bingöl Güncel TV’nin hazırladığı, Mustafa Artan’ın sunduğu Serbest Kürsü programına konuk oldu.  Her hafta birbirinden değerli konukları ağırlayan Serbest Kürsü... Devamı »

Serbest Kürsü: Alican Bayram

Akademisyen Aliican Bayram, Serbest Kürsü programına katıldı: Devamı »

18 yaşındaki genç için ‘panzehir’ operasyonu

Bingöl’de zehirli yılan tarafından ısırılan genç çevre illerden panzehir temin edilemeyince Erzurum’a sevk edildi. Zehirlenen gence 6 saatlik bir çalışma neticesinde panzehir bulunarak tedavi altına alındı. Tedavi süreci devam... Devamı »

Bingöl’de yerli tohum bereketi: Fideler Denendikçe Talep Artıyor

BÜ Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde üretilen domates tohumları başta olmak üzere diğer yerli tohumlardan elde edilen fidelere talep verim nedeniyle arttı, şimdiden 20 bin adet satış gerçekleşti Devamı »

Bakan Eroğlu’ndan Bingöl İçin ‘Jet’ İmza!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’ndan jet hızında imza! Bingöl ile ilgili dosya, kendisine verildiği gün imzalandı. Devamı »

Genç’te 1 Uzman Çavuş Şehit Oldu

Önceki gün yaşanan çatışmanın ardından aynı bölgeden yine bir şehit haberi geldi. Devamı »

Bingöl Uçağına Yıldırım Çarptı

Ankara – Bingöl seferini yapan uçağa yıldırım çarptı. Devamı »

Buzlu Yolda Kayan Bayan Hastanelik Oldu

Merkez Beşyol civarında buzlu yolda kayarak düşen bir bayan, hastanelik oldu. Devamı »

Buz Sarkıtları ve Kar Kütleleri Tehlike Saçıyor

Karlıova ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezinde başlayan dondurucu soğuklar nedeniyle ev, iş yeri ve resmi dairelerin çatılarında buz sarkıtları ve kar kütleleri oluştu. Devamı »