‘Evladını Bekleme’ Acısına Ortak Oldular

Bingöllü kanaat önderleri, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi gerçekleştiren aileleri ziyaret etti.

Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden aileler bir ay önce HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi gerçekleştirmeye başlamıştı. Ailelerin bu eylemine toplumun birçok kesimi destek vermiş, Bingöl’de de sivil toplum kuruluşları ‘evlat nöbeti’ tutan ailelerin yanında olduklarını beyan eden açıklamalarda bulunmuştu. Son olarak Bingöl’den 15 kişinin yer aldığı ‘Akil İnsanlar’ heyeti, Diyarbakır’a giderek HDP İl Binası önünde ‘evlat nöbeti’ tutan ailelere destek verdi.  Ziyarette evlat nöbetindeki acılı annelerle görüşen kanaat önderleri, annelerin acılarını paylaşmak, onların acılarına ortak olmak için yanlarında olacaklarını dile getirdi.

ONLARI HAK DAVANIN HAKLI MENSUPLARI OLARAK GÖRÜYORUZ

Kanaat önderleri adına ulusal ve yerel gazete çalışanlarına konuşan Atik Korkutata, ‘‘Onları hak davanın haklı mensupları olarak görüyoruz. Onların zar-ü figanlarını dinleyerek buraya geldik. Başta Bingöl Valisi olmak üzere tüm Bingöllülerin selamlarını, saygılarını, hürmetlerini kendilerine iletmeye geldik. Gam ve kederlerini paylaşmaya geldik. Allah yar ve yardımcıları olsun. Devlet, millet, ümmet birliği için vahdet için, kardeşlik pekişsin diye dua ediyoruz. Hakkı orda görüyoruz. Birlik ve beraberlikten kuvvet doğar. Allah bizimle beraberdir inşallah.’’ İfadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER:  Bingöl’de ihracat 43 bin dolar, ithalat 2 bin dolar oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.